Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
„Protesty nadchodzą” – alarmuje na swoim Facebooku Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii. Akcje protestacyjne w całym kraju planowane są na marzec. Nie wiadomo jeszcze, jak będą wyglądały w konkretnych szpitalach, ale pod uwagę brane są zarówno np. absencje chorobowe, jak i bardziej radykalne formy, m.in. głodówki.
Lubelscy specjaliści chcą stworzyć aplikację na telefon, która pomoże zajść w ciążę. Szukają kobiet do testów
Rozbudowa i modernizacja Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej potrwa do końca przyszłego tygodnia. Ostatnie prace trwają w budynku, w którym planowanych jest ok. 200 dodatkowych łóżek dla pacjentów (obecnie w centrum jest ich 286).
Przy Staszica nie ma już bramy wjazdowej do szpitala i głównego budynku, w którym mieściła się Klinika Chirurgii Urazowej. W miejscu wyburzonych dziś budynków stanie nowy ośmiokondygnacyjny gmach o powierzchni 15 tys. mkw.
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jest już po rozbudowie i modernizacji.
Droga biegnąca przez Korzeniowy Dół nie jest już drogą gminną. To kolejny krok, który umożliwia miastu wprowadzenie biletów wstępu do najsłynniejszego wąwozu na Lubelszczyźnie
Działką, która służy Nadwiślańskiej Kolejce Wąskotorowej za parking mają ponownie zająć się radni. W grudniu jednogłośnie zdecydowali o jej sprzedaży. Jak jednak zapewnia starosta, nic nie jest przesądzone. – To dla kolejki być albo nie być – podkreślają mieszkańcy i miłośnicy wąskotorówki.
45 proc. zasadniczego wynagrodzenia w listopadzie i ponad 30 proc. w grudniu. Takie premie przyznała pod koniec ubiegłego roku Irmina Nikiel, wówczas jeszcze szefowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. – To było sprytne zagranie obliczone na poprawę wizerunku i zjednanie sobie pracowników w sytuacji, kiedy w stacji cały czas trwał konflikt – mówi nam jeden z pracowników WSSE w Lublinie. – Publicznie podkreślała wysokość premii i to jak dba o pracowników – dodaje nasz rozmówca.
W krótkim czasie liczba zachorowań na grypę lub infekcje grypopodobne wzrosła aż o 3 tysiące – alarmuje sanepid. W Lubelskiem jest już blisko 8,5 tys. takich przypadków. Wirus atakuje głównie dzieci. Zamknięto cztery szkoły, a największy szpital w regionie wprowadził zakaz odwiedzin.
Nawet kilkunastu pacjentów tygodniowo mogłoby skorzystać z nowoczesnej diagnostyki onkologicznej w Zamościu. Nie mają jednak takiej szansy, bo ośrodek nie dostał kontraktu z NFZ.