Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Klaudia Torchała

Lista artykułów:

Zdjęcie ilustracyjne

Choroba wywołana wirusem SARS-CoV-2 uznana za chorobę zawodową

Ministerstwo Zdrowia uznało chorobę zakaźną wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za chorobę zawodową, w przypadku, gdy można powiedzieć bezspornie lub z dużym prawdopodobieństwem, że powstała w wyniku działania szkodliwych czynników w środowisku pracy lub ze sposobów wykonywania pracy – podała w środę na stronie Naczelna Izba Lekarska.

Minister Zdrowia: COVID-19 to nie jedyna choroba, musimy odmrozić system, wznowić opiekę i zabiegi
Rozmowa

Minister Zdrowia: COVID-19 to nie jedyna choroba, musimy odmrozić system, wznowić opiekę i zabiegi

COVID-19 nie jest jedyną chorobą, na którą będą chorować i od której będą umierać ludzie, jak najszybciej musimy odmrozić system ochrony zdrowia i wznowić opiekę oraz zabiegi w innych dziedzinach medycyny - mówi w wywiadzie dla PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W Polsce noszenie naseczek jest od kilku dni obowiązkowe

Ekspert: Maseczki w różnym stopniu chronią przed zakażeniem

Maseczki występują w różnych rodzajach i w różnym stopniu mogą chronić przed zakażeniem. Jednak w obecnej sytuacji epidemicznej istotny jest aspekt ograniczenia rozsiewania patogenu, a noszenie maseczek w tym pomaga – wyjaśnia mikrobiolog dr Tomasz Wołkowicz z NIZP-PZH.

Sprawdź, czy masz objawy Covid-19. Wirtualne narzędzie uruchomiło Ministerstwo Zdrowia

Sprawdź, czy masz objawy Covid-19. Wirtualne narzędzie uruchomiło Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło w serwisie pacjent.gov.pl wirtualne narzędzie „Sprawdź, czy masz objawy Covid-19”. Pomaga ono ocenić ryzyko zakażenia koronawirusem.

Kierownik kliniki chorób zakaźnych szpitala w Lublinie dr hab. Krzysztof Tomasiewicz
Rozmowa
film

Dr hab. Krzysztof Tomasiewicz: "Najważniejsze, że udało się zahamować postęp choroby i pacjenci uniknęli leczenia przy pomocy respiratora"

Terapia innowacyjna, której w Lublinie poddano trzech pacjentów z COVID-19, doprowadziła w drugiej dobie po podaniu leku do poprawy ich stanu klinicznego. Udało się zahamować postęp choroby i uniknąć podłączenia ich do respiratora – mówi kierownik kliniki chorób zakaźnych SPSK 1 w Lublinie dr hab. Krzysztof Tomasiewicz.

Zdjęcie ilustracyjne

Medycy będą mogli się zbadać pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-2

Medycy, m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, którzy mają objawy wskazujące na chorobę COVID-19, ale nie są w stanie udokumentować kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, będą poddawani badaniom diagnostycznym – poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar.

Minister zdrowia: Na razie nie ma podstaw do terytorialnych zamknięć w Polsce

Minister zdrowia: Na razie nie ma podstaw do terytorialnych zamknięć w Polsce

- Na razie nie ma podstaw do terytorialnych zamknięć w Polsce. Zachorowania rozkładają się równomiernie - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.