Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Platforma Obywatelska w najbliższych wyborach do Sejmiku liczy aż na 10 mandatów, po dwa w każdym z okręgów. Wśród kandydatów na „1” znalazły się dwie radne wojewódzkie: Bożena Lisowska (Okręg nr 1) i Zofia Woźnica (Okręg nr 3). Ponadto listy w pozostałych okręgach otwierać będą: Marta Cybulska–Demczuk, radna miejska z Białej Podlaskiej, Andrzej Ścibior, przewodniczący struktur powiatowych PO w Puławach oraz Dariusz Grabczuk, radny miejski w Chełmie, brat byłego marszałka, a od dwóch kadencji posła. Na listach wśród kandydatów nie brakuje niespodzianek. Za takowe należy uznać m.in. „2” w Lublinie - byłego ministra sprawiedliwości i senatora Grzegorza Kurczuka oraz w Chełmie – Ewę Jaszczuk, która w ostatnich wyborach do Sejmu miała walczyć o mandat poselski z Polska 2050, w ramach koalicyjnej Trzeciej Drogi.
Prawo i Sprawiedliwość w poniedziałek przedstawi kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego z okręgu 1 (Lublin). Niespodzianki na „jedynce” nie będzie. Listę otwiera profesor Mieczysław Ryba, wiceprzewodniczący Sejmiku. A kto znalazł się na kolejnych miejscach? Ujawniamy już dzisiaj.
Buziaki, przytulanie, kwiaty i czekoladki, ale również rodzina i dzieci. Z czym kojarzą się walentynki pierwszoklasistom z SP 23 w Lublinie?
W Niedrzwicy Dużej jedna z mieszkanek kilkukrotnie poskarżyła się policji, że szczekające psy sąsiada i piejący na jego działce kogut zakłócają jej spokój. Na wniosek komendanta Policji w Bełżycach Sąd Rejonowy w Kraśniku wydał wyrok nakazowy, w którym uznał pana Tomasza za winnego, że ten nie dopełnił właściwej opieki nad zwierzętami i wymierzył mu grzywnę 300 złotych oraz zasądził na rzecz Skarbu Państwa 30 złotych opłaty oraz 50 złotych tytułem zryczałtowanych wydatków. Mężczyzna nie zgodził się z wyrokiem i odwołał do sądu.
Na ekranach polskich kin możemy oglądać film „Powstaniec 1863”, pierwszy od ponad 30 lat obraz fabularny, opowiadający o Powstaniu Styczniowym. To zrealizowana z rozmachem produkcja poświęcona legendarnemu bohaterowi, duchownemu ks. Stanisławowi Brzósce, dowódcy oddziału powstańczego, złożonego z chłopów, walczącego na Podlasiu i Lubelszczyźnie, siejącego postrach w szeregach rosyjskich wojsk.
Z pewnością każdy sympatyk czarnego sportu, kibicujący żużlowcom lubelskiego Motoru takie cacko chciałby mieć. Teraz mistrzowski kask, przekazany przez Jarosława Stawiarskiego, marszałka województwa lubelskiego będzie można wylicytować, tak jak wiele innych, cennych sportowych pamiątek przy okazji XX Plebiscytu Dziennika Wschodniego na Sportowca Roku 2023. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafią do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia
Dla większości zawodników uprawiających sporty motorowe zima to czas ładowania akumulatorów, ale nie dla Macieja Więckowskiego, 25-letniego reprezentanta Klubu Motorowego Cross w Lublinie. Dwukrotny mistrz Polski w motocrossie oraz trzykrotny w enduro dziś rywalizuje w rumuńskim Cluj w Pucharze Europy w SuperEnduro 2024, zawodom towarzyszącym 4. rundzie Mistrzostw Świata. To drugi tegoroczny start naszego motocyklisty, a trzeci w obecnej edycji pucharowych zmagań.
Miniony rok był znakomity dla polskich lotnisk i dla zdecydowanej większości zakończył się najlepszymi wynikami w historii. Z 15 portów lotniczych rocznych rekordów odprawionych pasażerów nie pobiły tylko Lublin Airport, z blisko 400 tysiącami osiągnął dopiero trzeci rezultat od uruchomienia w 2012 r., stołeczne Lotnisko Chopina, któremu z 18,5 mln pasażerów do rekordu z 2019 r. zabrakło bardzo niewiele, bo zaledwie 325 tysięcy, a także lotnisko w Szczecinie
W czwartek absolutnie zaskoczył nas prezydent Lublina, przekazując bezcenne dla kibiców, przedmioty na licytację podczas jubileuszowej gali XX Plebiscytu Dziennika Wschodniego na Sportowca Roku 2023
Jego poczucie humoru, niezłomność, nieograniczona życzliwość sprawiały, że każdy czuł się przy nim wyjątkowo. Rodzina, przyjaciele, znajomi, koledzy ze środowiska sportowego i kibice pożegnali w piątek na cmentarzu na lubelskim Majdanku Zygmunta Dobrzyńskiego, byłego trenera Lublinianki, a potem wieloletniego prezesa Okręgowego Związku Piłki Ręcznej, a także wiceprezesa ZPRP i Wojewódzkiej Federacji Sportu w Lublinie. Dobrzyński zmarł 25 grudnia. Przeżył 81 lat.