Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W sobotę, w Lublinie było można podziwiać auta, które przykuwają uwagę nie tylko fanów czterech kółek. To drogie i luksusowe samochody przyjechały tu nieprzypadkowo. Ich wizyta to akcja Hospicjum im. Małego Księcia. To ono właśnie postanowiło zorganizować ten pokaz, jednocześnie zbierając pieniądze, zakrętki, suchy prowiant i słodycze.
Obowiązkiem katolika jest pomoc ludziom koczującym na granicy – uważa pan Marek, który przekazał datek na pomoc migrantom podczas niedzielnej zbiórki w lubelskiej archikatedrze. Na apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski odpowiedziały też inne parafie w Lubelskiem.
Akcja "Pluszak dla malucha" w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego ul. Biernackego 9 w Lublinie została organizowana przez Fundację "Gdy Liczy się czas", Grupę Pomocy Humanitarnej PCK Lublin i Komendę Miejską PSP w Lublinie.
Dzień otwarty zorganizował dziś Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy (ODTJ) przy ulicy A. Grygowej 32 w Lublinie.
W Lublinie rozpoczęły się Dni Argentyny. Na początek odbył się wernisaż karykatur Romana Czwienczka i zdjęć Kazimierza Kasprzaka, wieloletniego pracownika Dziennika Wschodniego.
Pogoda nie najlepsza - mokro i zimno, ale to nie zniechęcało do przyjścia na ulicę Długą. Właśnie tam, w sobotę, odbył się Festiwal Mieszkańców Kośminka. Za tym wydarzeniem stoi Fundacja Strefa Dorastania. To właśnie ona przygotowała gry miejskie, stoiska z malowaniem twarzy, ekologiczne czy postawiła dmuchańce.
Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jedną z jego atrakcji jest przejazd zabytkowym trolejbusem marki Skoda.
Ogonek ustawił się jeszcze przed otwarciem placówki przy ul. Chopina. Utworzyli go kolekcjonerzy, bo od środy można kupić wyjątkową monetę.
To specjalne wydarzenie w Muzeum Wsi Lubelskiej wynika z obchodzonego w niedzielę święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Właśnie z tej okazji w skansenie można było zobaczyć dawne zwyczaje odpustowe. Na rynku muzealnego miasteczka zostały rozstawione kramy, gdzie można było zobaczyć dawny towar odpustowy ze zbiorów muzeum. – Na Matki Boskiej Zielnej, jak inaczej nazywano to święto, do kościoła przynoszono do poświęcenia bukiety zrobione z kłosów zbóż, owoców i ziół – przypomina muzeum.
Pokazy wojskowe na Błoniach pod Zamkiem były częścią niedzielnego Święta Wojska Polskiego. Można było zobaczyć nie tylko to, czym armia dysponuje współcześnie, ale także cofnąć się w czasie. Jak zawsze najlepszą zabawę miały dzieci.