Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Newseria biznes

Lista artykułów:

Dom czy mieszkanie? Kawalerka czy większe?

Dom czy mieszkanie? Kawalerka czy większe?

Okres pandemii skłonił Polaków do poszukiwania większego metrażu mieszkań. Teraz jednak – wraz z rosnącymi stopami procentowymi, ze wzrostem cen nieruchomości i kosztów utrzymania – do łask wracają mniejsze lokale, również kawalerki.

 Alicja Palińska

Działki, kawalerki i kredyty. Jak zakończył się 2021 rok na rynku nieruchomości?

Nastroje pośredników nieruchomości wciąż są optymistyczne, ale nieco mniej niż po trzech kwartałach 2021 roku.

Marek Suchodół

30 tysięcy za metr. To jeden z najdroższych rynków nieruchomości w Polsce

Zakopane to jeden z najdroższych rynków nieruchomości w kraju. Wynika to nie tylko z popularności turystycznej tego miasta, ale też z niewielkiej i wciąż malejącej podaży gruntów, których jest coraz mniej.

W Polsce raka piersi ma 140 tys. kobiet. Promocja i edukacja to za mało

W Polsce raka piersi ma 140 tys. kobiet. Promocja i edukacja to za mało

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia w 2021 roku rak piersi stał się najczęściej diagnozowanym nowotworem na świecie, wyprzedzając raka płuc. Co roku chorobę tę rozpoznaje się u 12 proc. kobiet na świecie. W Polsce żyje z nią ok. 140 tys. pacjentek, a corocznie diagnozowanych jest 20 tys. nowych przypadków. Polki jednak niechętnie wykonują badania profilaktyczne, w tym mammografię, mimo prowadzonych programów bezpłatnej diagnostyki.

Płyty CD odchodzą do lamusa. Co je zastępuje?

Płyty CD odchodzą do lamusa. Co je zastępuje?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat nowe technologie zmieniły nie do poznania rynek muzyczny. Przeniesienie muzyki z nośników fizycznych na platformy streamingowe i do internetu zmieniło zadania wytwórni muzycznych i zasady ich współpracy z artystami. Cyfrowy serwis marketingowy wyparł promowanie utworów m.in. w radiu. Fizyczna sprzedaż nośników muzyki, jakimi są np. płyty CD, odchodzi do lamusa, choć w Polsce i tak wciąż jest dosyć silna. Wkrótce jednak będą je kupować w zasadzie wyłącznie kolekcjonerzy.

Seniorze, sprawdź czy zyskasz od 1 stycznia

Seniorze, sprawdź czy zyskasz od 1 stycznia

Wchodząca od stycznia 2022 roku reforma podatkowa wprowadzi kilka zmian dla seniorów. Część świadczeń emerytalnych zostanie zwolniona z podatku, a dla seniorów, którzy zdecydują się pozostać na rynku pracy, rząd wprowadził zerowy PIT. To może poprawić sytuację finansową przynajmniej części tej grupy wiekowej.

Ekologiczne produkty tylko z nazwy. Będą kary za oszukiwanie konsumentów

Ekologiczne produkty tylko z nazwy. Będą kary za oszukiwanie konsumentów

Od przyszłego roku producentom będą grozić kary za niewłaściwe oznaczanie żywności „bio” i „eko”. Firmy często wykorzystują ekologię by zwiększyć sprzedaż. Z badań Komisji Europejskiej wynika, że greenwashing stosuje 42 proc. firm z różnych branż.

– NFT dopiero rodzi się na światowym rynku sztuki, ale podbija go szturmem – mówi Juliusz Windorbski, prezes DESA SA.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

62,5 proc. Polaków z góry zapowiada, że zrobi zakupy podczas najbliższego Czarnego Piątku.
Magazyn

Zbliża się Black Friday. Amerykański szał wyprzedaży nad Wisłą

Zbliża się wielkie święto komercji. Czarny Piątek już na dobre zadomowił się w Polsce, a wiele osób ostrzy sobie zęby na promocje w sklepach. Jest sens temu ulegać?

Dr hab. Jagienka Rześny-Cieplińska, logistyk, profesor Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni
Magazyn

Mikromobilność i 15 minut. Pandemia zmieniła nasze nawyki

COVID-19 zmienił nawyki związane z mobilnością Polaków. Na popularności zyskał wymiar mikro, czyli lekkie pojazdy – rowery, hulajnogi, skutery, a nawet małe samochody na prąd – wykorzystywane do poruszania się na krótkich dystansach w obszarze miasta.