Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wobec diametralnie innej i zdecydowanie lepszej sytuacji epidemicznej, wyrażam mój stanowczy sprzeciw wobec dalszego – tak drastycznego – ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Rząd zapowiada, że wkrótce przedstawi plan łagodzenia obostrzeń na wakacje.
W niedzielę w życie weszło rozporządzenie Rady Ministrów łagodzące szereg obostrzeń m.in. w prowadzeniu działalności, także gospodarczej. Będzie obowiązywać do 25 czerwca. Nieznacznie zmieniono regulację dotyczącą zakazu zgromadzeń, utrzymano przepisy o zgromadzeniach w kościołach.
Podróżowanie po Europie wciąż wiąże się z koniecznością przedstawiania ujemnych testów na obecność koronawirusa. Zazwyczaj zwolnione są z tego małe dzieci, ale nie ma jednolitych reguł. Do Chorwacji bez badania wjadą dzieci do 12 lat, a do Grecji - do 5 lat.
Wobec luzowania obostrzeń w innych dziedzinach życia społecznego, pozostawianie rygoru 1 osoby na 15 m kw. w kościołach budzi wątpliwości - powiedział w piątek PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.
We wtorek wykonano w całej Polsce ponad 456 tys. szczepień przeciw COVID-19, to najwyższy dobowy bilans od początku Narodowego Programu Szczepień - poinformował w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds programu szczepień Michał Dworczyk.
Włosi jadą na długi weekend, Czechy otwierają dyskoteki, ale bez tańców. Europa łagodzi koronowirusowe restrykcje, a każde z państw robi to w innym tempie
Brytyjski wywiad uważa obecnie, że jest „możliwe”, że pandemia COVID-19 miała swój początek w wydostaniu się koronawirusa SARS-CoV-02 z laboratorium badawczego w chińskim mieście Wuhan – podaje „The Sunday Times”.
Siedem państw UE – Bułgaria, Czechy, Dania, Niemcy, Grecja, Chorwacja i Polska – zdecydowało we wtorek o połączeniu się z unijnym systemem informatycznym weryfikującym certyfikaty Covid i rozpoczęło ich wydawanie. Jak w praktyce będzie działać system paszportów covidowych?
W ciągu najbliższych kilku dni możemy spodziewać się szczegółowych informacji odnośnie zmian w obostrzeniach; w pierwszej połowie czerwca spodziewam się pierwszego kroku zmniejszającego obostrzenia, w drugiej połowie czerwca - drugiego - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.