Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na najbliższy sezon jesienno-zimowy zakontraktowaliśmy 4,5-5 mln szczepionek przeciwko grypie. We wrześniu planowana jest akcja promocyjna tych szczepień skierowana do osób będących w grupach ryzyka – powiedział w piątek wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.
Należy liczyć się ze wzrostem zachorowań na COVID-19 w Polsce. Pytanie brzmi nie czy, ale kiedy to się stanie – ocenił w rozmowie z PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Zaznaczył, że odpowiedzialny za to będzie wariant Delta koronawirusa.
Senacka Komisja Nauki, Edukacji i Sportu negatywnie zaopiniowała w środę ustawę o utworzeniu Akademii Zamojskiej, opartej na istniejącej Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Senatorowie zwracali uwagę m.in. na to, że ustawa powstała bez konsultacji ze środowiskiem uczelni.
Od poniedziałku dla osób w wieku 12-15 lat czekać będą e-skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19. Szczepienia będą odbywać się w najbliższych tygodniach w punktach szczepień, a od września także w szkołach. W czerwcu odbędzie się w szkołach akcja informacyjna na ich temat.
Dzieci stanowią dużą część społeczeństwa, więc ich szczepienia są kluczowe w szczepieniach populacyjnych przeciwko COVID-19, aby ograniczyć transmisję wirusa i zabezpieczyć ludność – powiedziała PAP prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Studenci wrócą do nauki stacjonarnej na uczelniach od 1 października, jeśli warunki pandemiczne nie zmienią się na gorsze – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że zachęca do przeprowadzana sesji egzaminacyjnych w trybie stacjonarnym tam, gdzie jest to możliwe.
Powinniśmy rozpocząć dyskusję na temat paszportu covidowego, bo jest to temat bardzo złożony. Na przykład w przypadku osób, które nie mogą się zaszczepić, należałoby rozważyć odpowiedni ekwiwalent takiego dokumentu – wskazał w rozmowie z PAP dr Michał Sutkowski.
W trakcie pandemii do szczepień przeciw COVID-19 kwalifikować będą mogli, oprócz lekarzy posiadających już takie prawo, również m.in. dentyści, pielęgniarki, położne, felczerzy, ratownicy medyczni lub higienistki szkolne - wynika z rozporządzenia ministra zdrowia opublikowanego w piątek.
W ciągu ostatniej doby trafiło do polskich szpitali ponad 800 nowych pacjentów zakażonych COVID-19 - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. To jest efekt poprzednich, bardzo dużych, dziennych ilości zachorowań; ten tydzień także nie będzie łatwy - dodał.
W kraju pozostaje wolnych ponad 8 tys. łóżek, czyli ok. 29 proc. i 820 respiratorów, czyli blisko 27 proc. dla osób chorych na COVID-19 - wynika z danych resortu zdrowia. W regionach uruchamiane są kolejne miejsca dla chorych na COVID-19.