Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Znamy już artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Chmielakach Krasnostawskich. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia.
Prokuratura Regionalna w Katowicach umorzyła śledztwo w sprawie majątku byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i jego małżonki Jolanty. Prokurator badał między innymi okoliczności zakupu willi w Kazimierzu Dolnym. Postanowienie o umorzeniu jest prawomocne.
Blisko 10 tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Najwięcej chętnych rywalizuje na stomatologii i oferowanej w tym roku po raz pierwszy psychologii, która pod względem popularności przeskoczyła drugą dotychczas medycynę.
Jeszcze w te wakacje mogą zniknąć rozpadające się betonowe schody prowadzące od lubelskiego zamku w kierunku ulicy Podwale. Muzeum Narodowe w Lublinie ma pozwolenie na ich rozbiórkę, teraz szuka firmy, która wykona prace.
W przyszłym tygodniu rozpocznie się wyczekiwany remont placu Łuczkowskiego. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą, który na wykonanie prac będzie miał 14 miesięcy.
Tymczasowi dyrektorzy szpitala w Zamościu i sanatorium w Poniatowej pozostaną swoich stanowiskach. Adam Fimiarz i Sebastian Trojak wygrali konkursy ogłoszone przez Urząd Marszałkowski. Zostaną powołani na sześcioletnie kadencje.
Finanse i rachunkowość, zarządzanie oraz marketing i komunikacja rynkowa to najbardziej oblegane kierunki studiów na Politechnice Lubelskiej. Uczelnia zakończyła pierwszy etap rekrutacji na nowy rok akademicki.
Zanosi się na podwyżki opłat za ciepłą wodę i ogrzewanie z sieci. Do zmiany cen szykują się już wytwórcy energii cieplnej oraz firmy dostarczające ją do mieszkań. I już wiadomo, że to nie koniec.
Rusza czwarta edycja budżetu obywatelskiego. Na projekty, które zdobędą największe uznanie mieszkańców miasto przeznaczy 400 tys. zł.
Tak źle, jak dzisiaj, nie było nigdy – mówią organizatorzy Warsztatów Terapii Zajęciowej, czyli miejsc, do których po ukończeniu szkół trafiają osoby z niepełnosprawnościami. I apelują o zwiększenie rządowego wsparcia, bez którego może być im ciężko o dalsze funkcjonowanie.