Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
- Podjęliśmy decyzję, że bez żadnych warunków wstępnych zwracamy się do wszystkich formacji lewicowych w sprawie wspólnych list i utworzenia komitetu wyborczego "SLD-Lewica Razem" - zadeklarował Leszek Miller. SLD deklaruje gotowość oddania połowy wszystkich miejsc na listach komitetu organizacjom i działaczom ruchów samorządowych. Szef SLD poinformował, że Januszowi Palikotowi przekaże ustalenia telefonicznie. Obaj politycy w ostatnim czasie powadzili rozmowy ws. utworzenia wspólnych list w jesiennych wyborach samorządowych. Miller stwierdził jednak, że nie ma powodu by w nazwie komitetu wyborczego znalazło się odniesienie do Twojego Ruchu.
Okolice Grabina (woj. opolskie). Na wysokości miejscowości Grabin w powiecie opolskim doszło do zderzenia dwóch tirów. Ciężarowy mercedes najechał na tył stojącego na poboczu volvo. Na drogę rozsypały się plastikowe nakrętki do butelek, które przewoził jeden z kierowców. Droga była zamknięta w obu kierunkach przez kilka godzin.
Tęcza na pl. Zbawiciela w Warszawie po raz kolejny stanęła w ogniu. Według relacji świadków trzech pijanych mężczyzn podpaliło ją zapalniczką. Spłonęło około 4 metrów instalacji. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 41 i 47 lat. W chwili zatrzymania mieli ponad 2 promile alkoholu we krwi. Tęcza była podpalana już kilkakrotnie. Ostatni raz 11 listopada 2013 roku, w czasie Marszu Niepodległości. Straty oszacowano na 70 tys. zł.
Warszawa. - Cieszę się, że tam byłem. Większość moich zamiarów udało się zrealizować, ale niektóre słowa można było lepiej przemyśleć - powiedział ks. Wojciech Lemański po spotkaniu abp. Henrykiem Hoserem. Ksiądz miał wyjaśnić swoje wypowiedzi, które padły podczas XX Przystanku Woodstock.
Miechów (woj. małopolskie). Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Małopolskę. W Miechowie odwiedził Bazylikę Grobu Bożego. Spotkał się też z mieszkańcami, a ci na spotkanie... przynieśli jabłka.
Trzy osoby zginęły, a 5 zostało rannych w czołowym zderzeniu busa i samochodu osobowego w miejscowości Żelazna Nowa na Mazowszu. Z niewiadomych przyczyn kierowca peugeota zjechał na przeciwległy pas ruchu. Chcąc uniknąć zderzenia kierowca busa odbił na drugi pas, jednak kierujący osobówką wykonał taki sam manewr. Doszło do czołowego zderzenia. Wszystkie trzy osoby podróżujące peugeotem zginęły. Spośród 18 osób w busie 5 zostało rannych. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Kostrzyn n. Odrą (woj. lubuskie). Od wczoraj (31.07) trwa jubileuszowy Przystanek Woodstock. W ciągu trzech dni na festiwalowych scenach zaprezentuje się ponad 70 zespołów muzycznych z kraju i zagranicy. Na miejscu jest już pół miliona uczestników. Przystanek Woodstock to największy festiwal rockowy w Polsce i jeden z największych w Europie. Impreza organizowana przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku gromadzi tłumy uczestników.
Bochnia (woj. małopolskie). Przyłapał robotników na fuszerce i w trosce o publiczne pieniądze zablokował budowaną drogę. Grzegorz Gołdas, mieszkaniec Bochni, sam również przedsiębiorca budowlany, nie miał wątpliwości: - Wzięli mnie za pajaca, ale nie mogłem patrzeć, jak marnowane są nasze wspólne pieniądze - opowiada. Odpowiedzialna za budowę drogi firma nakazała podwykonawcy rozpoczęcie prac od nowa, miasto zaś nie zamierza wyciągać wobec niej żadnych konsekwencji.
Berlin, Niemcy. Sześć tysięcy osób odwiedziło odwiedziło w środę w Berlinie wystawę z okazji 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Ekspozycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem gości z całego świata. Można ją oglądać do 26 października. Wystawa \"Powstanie Warszawskie 1944\" znajduje się w Muzeum Topografii Terroru w Berlinie, w miejscu, gdzie w czasie II wojny światowej była m.in. główna siedziba dowództwa SS oraz centrala Gestapo. - Ludzie w Niemczech znają powstanie w getcie ale nie słyszeli o powstaniu warszawskich, dlatego tę wystawę pokazujemy - mówi Kay-Uwe von Damaros, rzecznik muzeum. Wystawa jest współorganizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dobrze, że ten film powstał - mówili po pokazie "Miasta44" weterani powstania warszawskiego. Chwalili film, lecz wskazali też jego słabe strony. "Bardzo dobry", "oddaje rzeczywistość powstania", ale "za dużo ukazanej klęski, za mało radości" - to niektóre z opinii.