Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Motywacje pielgrzymów są różne: dla jednych uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży to przede wszystkim doświadczenie duchowe, drudzy nastawieni są głównie na kontakt z innymi ludźmi, poznanie osób z całego świata, przyjacielską atmosferę.
Jedne specjalizują się w pieczeniu ciast, inne w wiciu dożynkowych wieńców. Działania w kole gospodyń wiejskich to często sposób, by choć na chwilę oderwać się od codziennych problemów. – Po spotkaniach wychodzimy z naładowanymi akumulatorami – przyznaje Maria Skop z Koła Gospodyń Wiejskich „Sąsiadki”.
Dwór, w którym mieści się siedziba władz gminy Krzywda, w końcu doczeka się wymiany okien. Postawiony na początku lat 20. ubiegłego wieku budynek od dekad nie przechodził poważnego remontu.
Najpierw się mierzy, później robi szablony, wycina fragmenty blachy, potem kuje na gorąco. Gdy spod młotka wyłonią się odpowiednie kształty, wszystko trzeba dokładnie wyszlifować. Czarna, chropowata powierzchnia staje się gładka i zaczyna lśnić. Cały proces może trwać nawet 8 miesięcy
Tysiące pielgrzymów z całego świata bawi się dzisiaj na Arenie Lublin. „Wspaniali ludzie, wspaniałe miasto” – mówią obcokrajowcy.
Do naszego regionu zjeżdżają uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Będziemy gościć tysiące pielgrzymów z całego świata. Główne wydarzenie zaplanowano w sobotę na Arenie Lublin. Spotka się tam 17 tys. osób
Szejnert, Myśliwski, Tokarczuk, Twardoch, Orbitowski. Spotkania autorskie, warsztaty, koncerty, potańcówki. Od 31 lipca do 7 sierpnia w Szczebrzeszynie 2. edycja festiwalu Stolica Języka Polskiego.
Już w najbliższą sobotę Arena Lublin zapełni się 17. tysiącami młodych osób, z czego ok. 3 tysięcy to pielgrzymi z różnych części świata. – Jesteśmy pod wrażeniem, że ludzie tutaj są tak otwarci – mówi Sebastian Meuwissen z Belgii.
16 mln zł do rozdysponowania ma Lokalna Grupa Działania „Kraina Wokół Lublina”. O pieniądze mogą ubiegać się zarówno jednostki publiczne, jak i przedsiębiorcy. Trzeba jedynie spełnić kilka warunków.
Pod koniec wakacji w Józefowie pojawi się pomnik upamiętniający tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej.