Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

pap

Lista artykułów:

Naukowcy apelują do polityków. Tu chodzi o dobro dzieci

Naukowcy apelują do polityków. Tu chodzi o dobro dzieci

Do uczestników debaty publicznej o powściągliwość w przekazywaniu informacji na temat krzywdzenia dzieci. Specjaliści uważają, że te niezwykle delikatne sprawy należy rozpatrywać z dyskrecją, empatią i wrażliwością.

Specjaliści radzą jak daleko odstawić sól

Specjaliści radzą jak daleko odstawić sól

U osób z niewydolnością serca ograniczenie spożycia sodu w diecie poniżej 2,3 grama dziennie nie przynosi dodatkowych korzyści zdrowotnych, może nawet zwiększyć ryzyko zgonu – ostrzegają specjaliści.

Człowiek jest pełen plastiku. To nie są żarty

Człowiek jest pełen plastiku. To nie są żarty

Mikroplastik, czyli obecne w środowisku mikroskopijne cząstki tworzyw sztucznych, dostają się do naszych organizmów z jedzeniem i mogą odkładać się w narządach. Młodzi ludzie są świadomi zagrożenia, ale ich wiedza jest niepełna i nieprecyzyjna - oceniają naukowcy ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Oczyszczanie Odry ze śniętych ryb

To zabiło Odrę. Szukali złotych alg w lubelskich rzekach

W wodach Bugu, Wieprza czy Wisły naukowcy nie potwierdzili obecności złotych alg. To rzadko występujące mikroskopijne glony, których nadmiar zaobserwowano w rzekach Odry. Są opinie, że to toksyna wytworzona przez złote algi była przyczyną katastrofy ekologicznej i śnięcia ryb.

Prof. Konrad Rejdak z Kliniki Neurologii SPSK4 w Lublinie

Lekarz ostrzegają: Co trzeci Polak bardzo poważnie zachoruje

Niepokojące perspektywy. W ciągu swojego życia co trzeci Polak zachoruje na chorobę układu nerwowego. W Polsce 500 tys. osób ma chorobę Alzheimera, 300 tys. choruje na padaczkę, 90 tys. na chorobę Parkinsona, a 50 tys. ma stwardnienie rozsiane.

W Tatrach policzono kozice. Dzięki aplikacji

W Tatrach policzono kozice. Dzięki aplikacji

1222 kozice żyją w Tatrach – wykazało jesienne liczenie tych rzadkich i chronionych zwierząt. Podczas akcji po raz pierwszy zastosowano specjalnie przygotowaną aplikację. Dotychczas zaobserwowane kozice były notowane ręcznie na papierowych arkuszach.

Populacja zaskrońca na przestrzeni ostatnich 40 lat prawie na pewno zmalała – oceniają krakowscy naukowcy badający te gady

Zaskrońce zmalały i się zrównały. Jakie to może mieć konsekwencje?

W ciągu ostatnich 40 lat w podkrakowskiej populacji zaskrońca zwyczajnego nastąpiły pewne zmiany. Przede wszystkim doszło do spadku średniego rozmiaru ciała węży, a proporcja płci, w której niegdyś przeważały samice, obecnie jest wyrównana – wskazują naukowcy z UJ. Wszystko to może negatywnie wpływać na ich populację.

Dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie wchodzić do wody, kiedy występuje zakwit sinic

Pływasz w Bałtyku, a tu sinice. Na co uważać?

Zakwity sinic tworzą wielki mikroświat dla innych bakterii i wirusów, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla organizmu – mówi dr Justyna Kobos z UG.

Prof. Szczegielniak: wiele osób po przejściu Covid nadal wymaga pomocy
Koronawirus

Prof. Szczegielniak: wiele osób po przejściu Covid nadal wymaga pomocy

Chociaż liczba chorych na Covid-19 wyraźnie spadła, to ze względu na specyfikę tej choroby potrzebne jest utrzymanie rehabilitacji części ozdrowieńców - powiedział prof. Jan Szczegielniak, krajowy konsultant w dziedzinie fizjoterapii.

Dziecko z komórką to recepta na krótkowzroczność

Dziecko z komórką to recepta na krótkowzroczność

Krótkowzroczność z dzieciństwa zazwyczaj pozostaje na całe życie. Rozwój wady można i należy spowolnić, ale ważne jest jej wychwycenie na wczesnym etapie. Sprawdź, kiedy można podejrzewać krótkowzroczność u dziecka i jakie są dostępne metody leczenia.