Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła w niedzielę plany zamknięcia od 16 grudnia do 10 stycznia większości sklepów, których działalność nie jest niezbędna. Projekt rządowy, dotyczący kolejnych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, został uzgodniony podczas spotkania Merkel z władzami krajowymi.
Sytuacja epidemiczna w Polsce się poprawiła, gdyż obecnie nie ma problemów z hospitalizacją chorych na COVID-19 - mówi dr n. med. Paweł Rajewski, specjalista chorób zakaźnych. Jego zdaniem, wysoka liczba zgonów związana jest m.in. ze zbyt późnym zgłaszaniem się pacjentów do lekarzy.
Ponad 1000 przedsiębiorców związanych z branżą turystyczną i rozrywkową protestowało w sobotę na czterech stokach narciarskich w Aragonii, w północno-wschodniej Hiszpanii. Manifestanci domagali się uchylenia restrykcji sanitarnych, ograniczających korzystanie z hoteli i placówek gastronomicznych, działających na terenie tych obiektów rekreacyjnych oraz szybkiej pomocy finansowej.
Do końca roku powinien być zdefiniowany cały proces szczepienia personelu medycznego - zapowiedział w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że będzie to pierwszy krok w realizacji Narodowego Programu Szczepień.
- Nasze oczekiwanie było takie, żeby podmioty w konsultacjach sformułowały minimalną wydolność, więc 3,4 mln szczepień miesięcznie to minimalna wydolność systemu - podkreślił podczas konferencji szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.
Zbadanie potencjalnych skutków ubocznych szczepionek przeciwko Covid-19 leży w gestii władz państwowych - stwierdziła w piątek rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Harris. Jak dodała, część szczepionek może być nieodpowiednia dla pewnych grup.
Z powodu koronawirusa śpiewanie w żłobkach w Szwajcarii zostało zabronione. Klaskanie zamiast śpiewania - tak wygląda codzienność po nałożeniu surowych ograniczeń. Nie wszyscy wykazują zrozumienie dla tego środka ochrony - pisze w czwartek dziennik "Neue Zuercher Zeitung".
W woj. lubelskim wolnych jest ponad tysiąc łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 i 89 respiratorów.
- To okropna rzecz, mówić ludziom jako Światowa Organizacja Zdrowia: "nie przytulajcie się". To okropne. Ale to brutalna rzeczywistość w miejscach takich jak Stany Zjednoczone w tej chwili - powiedział na konferencji prasowej dyrektor WHO ds. kryzysowych dr Mike Ryan.
- Gdzieś około 2100 roku ktoś powie: Dziadku, przestań już opowiadać o tej pandemii – przewidują naukowcy. W ich ocenie pandemia może stać się pokoleniowym mitem założycielskim, zwycięskim doświadczeniem z odwoływaniem się do niego przez lata.