Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W 82. rocznicę egzekucji w wąwozie na lubelskich Rurach Jezuickich odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia, jakie miały miejsce od 29 czerwca do 15 sierpnia 1940 roku. W wąwozie zostało rozstrzelanych ponad 500 osób, głównie lubelskiej inteligencji.
Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady obchodzony jest 14 czerwca. Do jego obchodów dołączyło również Państwowe Muzeum na Majdanku.
W sobotni wieczór w ramach festiwalu Dźwięki Słów odbył się koncert Marty Mazurek pt. „Premiera”. Tym razem jednak artyści przenieśli się na scenę zlokalizowaną na wirydarzu Centrum Kultury.
W niedzielne, słoneczne południe w Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się XXVII „Jarmark Koński”.
W sobotę nad Zalewem Zemborzyckim odbył się Dziecięcy Dzień Radości organizowany przez Fundację For Help. Celem wydarzenia była zbiórka środków i produktów, które będą przekazane na Ukrainę. Aby korzystać z atrakcji wystarczyło kupić symboliczną cegiełkę.
74 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe. Natomiast pięć osób zostało odznaczonych odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Dziś w Lublinie odbyły się obchody „Dnia Strażaka 2022”
W piątkowy wieczór w Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie odbył się wernisaż wystawy „Lustra. Franciszka Arnsztajnowa”.
W naszym województwie nie ma wielu takich miejsc, co podkreśla wyjątkowość bełżyckiej Izby Pożarniczej – ocenia Barbara Stolarz, zastępca Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
19 kilometrów trzeba było pokonać w rajdzie majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Jego uczestnicy wyruszyli z Bełżyc.
Ma 13 metrów i stanęła w Świdniku przed kościołem pw. św. Kingi. W tym roku palmę wielkanocną parafianie z pomocą świdniczan stworzyli ze sznurów sztucznych kwiatów oplecionych wokół masztu.