Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wytrawny, głęboki, z aromatem mango – tak specjaliści od marketingu radzyńskiego Spomleku reklamują swój najnowszy produkt. Uroczysta premiera \"Szafira”, piątego sera z linii \"Old Poland”, odbyła się wczoraj w warszawskiej restauracji Atelier Amaro.
W czwartek (22.03) Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza na spotkanie z Jackiem Hugo Baderem, dziennikarzem, reporterem, podróżnikiem.
Dzisiaj o godz. 7:30 rano funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas patrolowania peronu na stacji Łuków zauważyli podróżnego, który wsiadał do pociągu osobowego relacji Łuków - Siedlce z podejrzanie wyglądającą torbą podróżną.
Pierwsze alpaki przyleciały do Polski w 2004 r. Dziś stado Mariusza Wierzbickiego we wsi Bujenka koło Ciechanowca na Podlasiu liczy 140 sztuk. Wciąż jest największe w Polsce, ale już nie jedyne.
Jeszcze przez tylko dwa tygodnie trwa rekrutacja do programu stypendiów licealnych Akropol. Szanse na stypendia ma setka młodych ludzi z całej Polski, w tym około dziesięciu z naszego województwa.
28 lutego, 1981 r. w Polsce wprowadzono kartki na mięso i wędliny. 30 kwietnia reglamentacją objęto także wszelkie przetwory mięsne, masło, mąkę, ryż i kaszę. Po wakacjach do tej grupy dołączyły mydło i proszek do prania. A po wprowadzeniu stanu wojennego (13 grudnia 1981) system kartkowy był stopniowo rozszerzany m.in. na takie towary jak: czekolada, alkohol, czy benzyna. Reglamentację towarów pierwszej potrzeby wprowadzono w naszym kraju nie po raz pierwszy. Kartki pojawiały się wraz z nadejściem ciężkich czasów. Znikały gdy gospodarka stawała na nogi. Dziś kartek już nie ma, ale w kolejkach zdarza nam się stać nadal.
W piątek (9.03) w klubie Scena Opium na miasteczku akademickim w Lublinie kolejna odsłona cyklu Roots Edukacja.
Ki, Rozstanie, Rzeź, Idy marcowe, Dziennik zakrapiany rumem - te i inne znakomite filmy będzie można zobaczyć w marcu w kinie Grażyna w Domu Kultury LSM. Bilety tylko 10-12 zł.
W sobotę, 25 lutego, o godz. 9:30 na Pl. Zamkowym będą czekać dziesięciu miejskich przewodników. Wszystkich zainteresowanych historią Lublina zapraszają na bezpłatne zwiedzanie miasta.
W tym roku o dofinansowanie walczyła rekordowa liczba fundacji i stowarzyszeń. Wpłynęły 224 wnioski. Najwięcej (po 80 tys. zł) dostał Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków im. Lipińskiego i Wieniawskiego i Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych (na tworzenie kolekcji).