Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Sześć osób zostało aresztowanych w wyniku nocnej obławy policyjnej w brukselskiej dzielnicy Schaarbeek w Brukseli.
Dammartin-en-Goele, Francja. Ścigani bracia Kouachi, którzy w środę (7.01) zamordowali 12 osób w redakcji gazety Charlie Hebdo, zabarykadowali się w budynku drukarni w Dammartin-en-Goele. Policja potwierdza, że mają jednego zakładnika. Budynek jest otoczony, nad miasteczkiem latają helikoptery. Celem operacji ma być \"neutralizacja\" ściganych - informują władze. Ze względu na niebezpieczeństwo dzieci są pozamykane w szkołach, a mieszkańcom polecono pozostać w domach. Zamknięto też część lotniska Charlesa de Gaulle\'a, które leży zaledwie kilka kilometrów od głównej sceny wydarzeń.
Partnerka biologicznej matki w urzędowych dokumentach bez dodatkowych formalności może już być wymieniana jako druga matka. Wcześniej w Belgii partnerki zyskiwały prawa rodzicielskie po przejściu procedury adopcyjnej. Nowe przepisy mają ułatwić lesbijkom wspólne wychowywanie dzieci. - Procedura nadawania praw rodzicielskich trwała trochę czasu. Wiązało się to z tym, że przez pewien okres istniała próżnia prawna. Gdy coś się wtedy działo z dzieckiem, nie miało się do niego praw, jakie posiadają rodzice - mówi Vera Clijsters, która dzięki nowym przepisom została drugą matką Jerooma.
Sint-Truiden, Flandria, Belgia. Zamieszczane w portalach społecznościowych zdjęcia Belgów jedzących gruszki są nie mniej popularne niż zdjęcia Polaków jedzących jabłka. Belgowie chcą wspomóc uprawiających gruszki sadowników cierpiących z powodu rosyjskiego embarga. Poprzez społecznościówki nawołują, by więcej ich rodaków jadło te owoce, których Belgia - obok Holandii - jest największym producentem w Europie. Według wyliczeń, dzięki akcji przez lokalny rynek wchłonięte mogą zostać dodatkowe miliony belgijskich gruszek. Do Rosji eksportowanych jest 125 tys. ton tych owoców. To około 500 mln sztuk. Co oznacza, że jeśli każdy Belg zjadłby tygodniowo jedną gruszkę więcej, problem mógłby zniknąć.
Belgijski senat wykonał krok w stronę przyjęcia ustawy przewidującej rozszerzenie prawa do eutanazji na śmiertelnie chore osoby niepełnoletnie. Dwie komisje senackie poparły projekt znaczną większością głosów. Eksperci oceniają, że ustawa zostanie przyjęta przez parlament. Belgia stałaby się tym samym pierwszym krajem na świecie, w którym nie obowiązywałaby dolna granica wieku, od którego można dokonać eutanazji. W przypadku nieletnich wymagana będzie jednak zgoda rodziców lub opiekunów. Rodzicami dzieci zajmą się specjalnie przeszkolenie specjaliści, którzy będą pomagać im pogodzić się z decyzją dziecka. W 2012 r. w Belgii zarejestrowano 1 432 przypadki eutanazji, co stanowiło 2 proc. wszystkich zgonów. Była to też najwyższa liczba eutanazji od 2002 r., kiedy dopuszczono ją w Belgii.
W belgijskim parlamencie trwa debata nad rozszerzeniem prawa do eutanazji na osoby poniżej 18 lat. 16 pediatrów opublikowało w tej sprawie list otwarty w \"Le Soir\" oraz we flamandzkiej gazecie „De Morgen\", wzywając parlamentarzystów do zalegalizowania eutanazji dla nieletnich, którzy są w stanie samodzielnie się jej domagać. \"Dlaczego mielibyśmy pozbawiać niepełnoletnich tej możliwości?\" - napisali pediatrzy. Według sondaży, trzy czwarte Belgów popiera prawo do eutanazji dla nieletnich. Popiera ją również większość partii. Przeciwko są chadecy i partie centrum. Głosowanie w tej sprawie prawdopodobnie odbędzie się po zaplanowanych na wiosnę wyborach parlamentarnych.
Samolot wiozący spadochroniarzy rozbił się w miejscowości Marchovelette w Belgii. Na pokładzie było 11 osób. Wszyscy zginęli. Według burmistrza Fernelmont Jeana-Claude\'a Nihoula, ofiary to najprawdopodobniej 10 spadochroniarzy i pilot. Według relacji świadków, kilku spadochroniarzy próbowało ratować się skokiem z samolotu. Do katastrofy jednosilnikowego samolotu Pilatus Porter doszło zaledwie 10 minut po starcie. Samolot wystartował ze sportowego lotniska Namur/Temploux, by dokonać zrzutu spadochroniarzy nad pobliskim miasteczkiem Fernelmont.