Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Kurier PAP

Lista artykułów:

Naukowcy: Nie bójmy się tworzyć nowe lub przywracać zapomniane formacje żeńskie typu: językoznawczyni, naukowczyni, promotorka, polityczka, psycholożka, reżyserka. Nie bójmy się homonimii. Nie pomylimy kobiety reżyserującej film z pomieszczeniem dla reżysera

Na zdjęciu: psycholożka, naukowczyni i reżyserka. Feminatywy w języku polskim

Nie bójmy się używać nazw „psycholożka” czy „naukowczyni”. Jednak słowa „profesorka” używajmy tylko wobec kobiet z tytułem profesor, które sobie tego życzą. Zespół językoznawców przygotował rekomendacje dotyczące języka niedyskryminującego.

Zwrot kosztów za dowóz do szkoły lub przedszkola niepełnosprawnych dzieci będzie następował na podstawie umowy zawartej między wójtem, burmistrzem lub prezydentem miasta a rodzicami

Rodzice dostaną pieniądze za dowóz niepełnosprawnych dzieci

Prezydent podpisał nowelizację w sprawie zwrotu rodzicom kosztów dowożenia dzieci niepełnosprawnych do szkół i przedszkoli. A MEN wyjaśnia kwestię rozwiązywania dotychczasowych umów.

Nominacje profesorskie

Nowi profesorowie z Lublina. Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Prezydent Andrzej Duda wręczył w środę w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne 68 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

XVI Lubelski Festiwal Nauki. Zapisy na 1350 wydarzeń
14 września 2019, 18:00

XVI Lubelski Festiwal Nauki. Zapisy na 1350 wydarzeń

Ponad 1350 wydarzeń przygotowali organizatorzy XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki. W tym roku wydarzenie będzie między 14 a 20 września a jego hasło to „Nauka-technika-innowacje”.

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020. Ferie, wakacje, egzaminy [terminy]

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020. Ferie, wakacje, egzaminy [terminy]

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się 2 września. Kiedy będą ferie, wakacje i dni wolne?

Praca w Polsce. Gdzie zarabia się najwięcej, a gdzie najmniej?

Praca w Polsce. Gdzie zarabia się najwięcej, a gdzie najmniej?

Jastrzębie-Zdrój, Warszawa i Jaworzno – na czele miast z najwyższym przeciętnym wynagrodzeniem w Polsce. Statycznie najmniej zarabia się w Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnobrzegu. W rankingu są także miasta woj. lubelskiego. Niestety bliżej końca stawki.

– W lubelskim mamy powiat, gdzie przez ASF zniknęło ponad 1,5 tys. gospodarstw – mówił w Brukseli Sławomir Sosnowski (na zdjęciu drugi z prawej)

Lubelskie: Były marszałek województwa chce walki z ASF

Komisja zasobów naturalnych Komitetu Regionów z inicjatywy byłego marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego przyjęła informację na temat wirusa afrykańskiego pomoru świń. Jest ona apelem do UE m.in. o zwiększenie finansowania na walkę z tą chorobą.

Lubelska uczelnia zainstaluje 500 kamer. Wyda na to 2,5 mln złotych

Lubelska uczelnia zainstaluje 500 kamer. Wyda na to 2,5 mln złotych

2 mln zł otrzyma Katolicki Uniwersytet Lubelski z budżetu Ministerstwa Nauk i Szkolnictwa Wyższego na rozbudowę monitoringu w obiektach uczelni. Umowy w tej sprawie podpisali w poniedziałek rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński i wiceminister NiSW Andrzej Stanisławek.

W 20 regionach Unii Europejskiej odnotowano PKB na mieszkańca, według standardów siły nabywczej, na poziomie poniżej 50 proc. średniej unijnej. Trzy z tych regionów to polskie województwa: podkarpackie (49 proc.), warmińsko-mazurskie (49 proc.) oraz lubelskie (48 proc.)

Lubelskie wśród najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej

PKB. Z 20 najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej trzy znajdują się w Polsce. To m.in. woj. lubelskie – wynika z danych Eurostatu.

Prezydenci miast bez ochrony. "To wbrew naszej pracy"

Prezydenci miast bez ochrony. "To wbrew naszej pracy"

Prezydenci największych miast na co dzień nie korzystają z osobistej ochrony. – To wbrew naszej pracy – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Po najświeższych groźbach zabójstwa ochronę policji otrzymał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.