Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
– Albo nie rozumiemy chemii planet skalistych, albo mamy pierwszą potencjalną sugestię, że w chmurach Wenus istnieje życie – mówi dr Janusz Pętkowski, astrobiolog z grupy badawczej prof. Sary Seager w Massachusetts Institute of Technology.
– Komarzyce, które teraz nas kłują wylęgły się z jaj złożonych nawet kilka lat temu – tłumaczy entomolog dr Aleksandra Gliniewicz
Godzenie obowiązków zawodowych z opieką nad małymi dziećmi, szczególnie w okresie epidemii, stanowi dla wielu rodziców wyzwanie. Nie ma jednak idealnych rodziców, więc nie starajmy się nimi być – podkreśla prof. Ewa Jarosz, pedagog i nauczyciel akademicki z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Styczeń tego roku był piątym najcieplejszym styczniem w Polsce w ostatnich 50 latach - informuje IMGW. W ostatniej dekadzie podobne średnie temperatury miesięczne stycznia odnotowano również w 2015 i 2018.
Oprócz nasilenia ekstremalnych zjawisk pogodowych, np. huraganów i powodzi, coraz częściej - także w Polsce - odczuwamy negatywny wpływ zmian klimatu na zdrowie – mówi dr hab. inż. Zbigniew M. Karaczun ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Badaczka z Lublina rzuca wyzwanie chorobom pszczół. Probiotyk i substancja pomagająca zwalczać jedną z najczęściej dotykających je chorób - to efekt kilku lat badań prowadzonych przez dr hab. Anetę Ptaszyńską z UMCS w Lublinie.
Niewłaściwe dokarmianie ptaków zimną, wiosną przyniesie więcej szkody niż pożytku – ostrzegają naukowcy i tłumaczą jak mądrze pomagać zimującym ptakom.
Przed 30 laty ogłoszono Europejski Kodeks Walki z Rakiem. Dokument przekonuje, że - stosując się do jego zaleceń - można zapobiec co drugiemu przypadkowi zachorowania na nowotwory.
Inwentaryzacja źródłowa polskich parafii i kościołów w USA jest celem projektu naukowego, który poprowadzą badacze z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W Stanach Zjednoczonych pozostało około 300 polskich parafii, spośród niemal 900 założonych w końcu XIX i na początku XX w.
Szkoły mogą zgłaszać się do projektu ARISS, w ramach którego będzie można nawiązać łączność radiową z astronautami lub kosmonautami z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) przelatującej nad okolicą.