Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Przygotował Janusz Świąder

Lista artykułów:

Kiedy człowiek odchodzi

Kiedy człowiek odchodzi

Mam w sąsiedztwie nieuleczalnie chorą osobę. Cierpi na nowotwór. Chciałabym jakoś pomóc temu człowiekowi i jego bliskim. Podobno z opieki hospicyjnej może skorzystać każdy. Jakie trzeba spełnić warunki? Maryla z Lublina

Kto nam doradzi fachowo i za darmo

Kto nam doradzi fachowo i za darmo

W każdy czwartek w godzinach 15-17 nasi Czytelnicy mają możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych udzielanych w redakcji przez p. Anitę Nowacką. Porady te cieszą się dużym zainteresowaniem, co z jednej strony sprawia nam satysfakcję, a z drugiej... mniej. Z prostej przyczyny - im większe zainteresowanie, tym dłuższe oczekiwanie na poradę.

Jak się leczyć za granicą

Jak się leczyć za granicą

Plastikowa, podobna do bankomatowej, karta ubezpieczenia zdrowotnego, w skrócie EKUZ, od początku tego roku zastąpiła formularz E 111, czyli obowiązujący do końca grudnia 2005 r. dokument potwierdzający nasze prawo do świadczeń medycznych na terenie innych krajów unii

 (rys. Tomek Wilczkiewicz)

Łatwiej zostać rezerwistą niż żołnierzem

Jak co roku, w lutym rozpocznie się pobór do wojska, który potrwa do kwietnia. Stanie do niego ok. 300 tys. osób, ale na wcielenie do armii może liczyć tylko ok. 60 tysięcy, czyli co piąty. Bo polska armia nie potrzebuje już tylu żołnierzy, co przed laty - obecnie liczy 150 tys. żołnierzy; połowa z nich to zawodowcy. Służba zasadnicza trwa teraz 9 miesięcy.

Ostatnia posługa

Ostatnia posługa

\"Śmierci żaden się nie wywierci” - powiada przysłowie. Według starożytnych Greków istnieje strach przed pozostawieniem ciała bez pogrzebu (pochowania, spalenia), gdyż pociągałoby to zgubne skutki dla duszy zmarłego. Dlatego należyty pogrzeb był świętym obowiązkiem najbliższych krewnych.