Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W czwartek na budowie przy ul. Wrońskiej w Lublinie znaleziono niewybuch. W piątek od rana ewakuacja tysięcy mieszkańców i zmiany w kursowaniu autobusów i trolejbusów na osiemnastu liniach
W czerwcu Mykhailo Levchenko dostał stypendium na zrealizowanie „Lubelskiej strzały” z dziedziny sztuk wizualnych. Od wczoraj oficjalnie oglądamy efekt – nowy mural w mieście.
Miasto informuje, że przygotowuje się do przebudowy ul. Zana. Będzie nowa nawierzchnia, wyznaczone buspasy. Planowana jest też przebudowa sygnalizacji świetlnych.
Służby konserwatorskie informują o efektach prac w jednym z pomieszczeń na terenie budynku Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Choć to nie jest przestrzeń dostępna dla wszystkich, miejsce ma znaczenie w historii miasta. Tu zaczęła się jego akademickość.
W poniedziałek, w południe na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku oddamy hołd ofiarom obozu. Uroczystości będą w innym miejscu niż dotychczas. Rozpoczął się remont monumentalnego Mauzoleum, dlatego obiekt jest niedostępny.
Od wczoraj w baobabie, integracyjnym miejscu jakie powstało w dawnym banku przy Krakowskim Przedmieściu 39, działa sala komputerowa. To kolejna przestrzeń, z której mogą korzystać potrzebujący.
Zbliża się kolejna edycja dorocznego wydarzenia, które debiutowało dwadzieścia lat temu. W tym roku spacer trasą „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza będzie częścią Zjazdu Lublinerów 2023. Jego data jest uzależniona od pełni Księżyca. Tym razem to 3 lipca
W Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku powstanie zakład, magazyny oraz biura Kostal Automobil Elektrik. Firma wynajęła powierzchnię od Panattoni, który ma w strefie swoje grunty.
W piątek premiera „Komedii Judyty”. - Wszystkie skojarzenia z sytuacją polityczną są chciane. Myślę, że spektakl jest mocny, zapraszamy widzów od 15. roku życia – mówi Paweł Passini, reżyser i scenarzysta. Na scenie zobaczymy białoruskich aktorów niezależnego zespołu Kupałaucy
Ogniska, puszczanie wianków, dobre jedzenie, nocne oprowadzanie po rozświetlonym grodzisku, archeologiczne opowieści. W piątek zaczynają się Europejskie Dni Archeologii. Warto też odwiedzić Kazimierz Dolny i Żmijowiska