Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W zeszły weekend 104. rocznicę Bitwy pod Komarowem upamiętniało stowarzyszenie, a w ten na uroczystości zaprasza gmina.
Jeśli chcecie usłyszeć nowe żarty jako pierwsi (a może i ostatni) to przyjdźcie w piątek (29 sierpnia) do lubelskiej Fabryki Kultury Zgrzyt, gdzie odbędą się testy nowych materiałów.
Tylko największe dyskotekowe przeboje rozbrzmiewać mają podczas imprezy, którą na pożegnanie wakacji organizuje Zamojski Dom Kultury
Świdnik świętuje 70. rocznicę nadania praw miejskich, organizując przez cały rok różnorodne wydarzenia, w tym IV Świdnik Air Festival. Największe obchody zaplanowano na ostatni piątek sierpnia, kiedy odbędą się cztery wyjątkowe koncerty
W Świdniku tańca nigdy dosyć. Centrum Usług Społecznych zaprasza na ostatnią letnią potańcówkę tego roku, tym razem w hiszpańskim stylu.
Powraca Świdnicka Noc Kultury. Będzie pełna muzyki, spektakli, warsztatów i niezapomnianych wrażeń. Jakie atrakcje przewidziano w tym roku dla mieszkańców?
Przed nami trzecia edycja spacerów „Lublin jak poemat”. Ideą programu jest propagowanie lubelskiej literatury lat 20. i 30. XX wieku.
W najbliższą sobotę parking przy Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zamieni się w miejsce spotkań, dyskusji, intensywnej pracy, ale także wesołej zabawy i dobrego jedzenia. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Piotr Bukartyk to w świecie polskiej piosenki postać wyjątkowa. Artysta z niespotykanym poczuciem humoru i celną puentą. Jego satyryczne teksty to mistrzostwo świata. Już w środę (4 września) wystąpi w jubileuszowym programie „40 lat z hakiem” w Kultowej Klubokawiarni.
Po udanym lipcowym spotkaniu nadszedł czas na kolejną edycję. Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdniku serdecznie zaprasza na „Rodzinne warsztaty wycinania”.
Z początkiem września Klub Muzyczny CSK rusza z kolejnym sezonem koncertowym w ramach projektu Jazz w CSK. Na inaugurację (3 września) wystąpi Michał Martyniuk Quartet. Michał Martyniuk to utalentowany polski pianista jazzowy i kompozytor, który zyskał uznanie zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.
Europejski Festiwal Smaku zbliża się wielkimi krokami. Ta impreza już po raz szesnasty zbiera w sobie coś dla duszy i coś dla ciała, także każdy znajdzie coś dla siebie.
Wrzesień w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt zapowiada się niezwykle interesująco. Program jest zróżnicowany pod względem gatunkowym i stylistycznym. Na scenie Zgrzytu zobaczymy czołowe polskie zespoły metalowe (Bathuska, Velesar i inne), zagraniczne (The Promised End), artystów stand-upowych (Sonia Bohosiewicz) oraz po raz pierwszy burleskę.
„Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim” w Lublinie to wydarzenie artystyczne i kulturalne odbywające się od wielu lat. Podczas "Wieczorów muzycznych" prezentują się zarówno zespoły amatorskie jak i profesjonalni wykonawcy, soliści i członkowie zespołów kameralnych.
Recital Łukasza Jemioły i gala wręczenia nagród zakończyły w weekend 12. edycję Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Twórcy najlepszych obrazów otrzymali statuetki „Zamość – Perła Renesansu”.
W Ogrodzie Saskim w Lublinie rozbrzmiały utwory wojskowe. Uczestnicy mogli posilić się tradycyjną wojskową grochówką i podziwiać prawdziwy sprzęt wojskowy.
Dożynki Powiatu Kraśnickiego odbyły się w niedzielę 25 sierpnia 2024 r. na stadionie Orła Urzędów Mikuszewskie w Urzędowie. Święto plonów Powiatu Kraśnickiego i Gminy Urzędów, zachęciło mieszkańców, by wspólnie spędzić czas podczas dobrej zabawy.
Marcin Wroński, radny z klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka był gościem programu Dzień Wschodzi. W rozmowie zdradził, jak się czuje w roli radnego, przybliżył kulisy swojej pracy, zdradził, co dzieje się aktualnie w artystycznej części jego życia oraz przeanalizował faktyczne szanse Lublina na zostanie Europejską Stolicą Kultury w 2029 roku.
24 lipca 1959 r., czyli 65 lat temu, w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie rozpoczęła się seryjna produkcja króla polskich szos - samochodu dostawczego Żuk. Jeszcze pod koniec XX wieku samochody tego typu były nieodłącznym elementem ruchu drogowego w Polsce.
W Mełgwi odbyły sie w niedzielę dożynki parafialno-gminne. Uroczystość kościelna przyciągnęła tłumy wiernych, którzy po eucharystii wraz z korowodem dożynkowym przeszli do amfiteatru, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, w konkursie na wieniec dożynkowy zaprezentowało się 13 misternie wyplecionych wieńców dożynkowych .
Niedziela to ostatni dzień piwnego święta w Krasnymstawie. Przez miasto przeszedł Korowód Chmielakowy: były wieńce, stare samochody, grupa rekonstrukcyjna i kiermasz rękodzieła
Folklorystyczne prezentacje, korowód z wieńcami, tradycyjne dzielenie się chlebem występy i koncerty znanych i lubianych. W niedzielne południe w Puchaczowie odbyły się Dożynki Powiatu Łęczyńskiego.
Podziękowanie za plony, barwny korowód na czele z młodzieżową orkiestrą dętą, tradycyjne obrzędy dożynkowe oraz występy ludowych artystów na scenie to atrakcje dożynek w Gminie Konopnica pod Lublinem, które w niedzielę odbyły się na Zielonym Rynku w Konopnicy.
Urszula Kowalczyk jest kierownikiem Gminnej Biblioteki w Mełgwi od 40 lat. Z pełnym zaangażowaniem rozwija bibliotekę i popularyzuje literaturę wśród młodych czytelników. Jej praca została doceniona podczas XXX edycji Nagrody im. Anny Plato w Lublinie, gdzie otrzymała wyróżnienie.
Tak się bawiliście w Plenerku. Jeśli chcecie wiedzieć jak było, to zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.