Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od piątku do dzisiaj trwała 38. Kwesty na Rzecz Odnowy Zabytków Cmentarnych przy ul. Lipowej w Lublinie. Organizatorzy zamierzają wyremontować kolejne cenne pomniki. Dzięki tegorocznej zbiórce będą mieli do wydania przeszło 103 tys. zł.
W El Cubano na Halloween było przerażająco, a wszyscy w przebraniach inspirowanych postaciami z filmu "Terrifier". Jeśli jesteście ciekawi tego, kto miał najbardziej stylową kreację, to zerknijcie do naszej fotogalerii i zobaczcie, jak się bawi Lublin.
To była najstraszniejsza impreza w roku... Każdy kto był na halloweenowej imprezie w Sercu z pewnością przeżył przyjemne skoki adrenaliny! O muzykę zadbał dobrze znany DJ BOSSY! Zobaczcie, co się działo.
Dziś u podnóża lubelskiego Zamku odbyło się Misterium „Lublin. Fuga śmierci”, które upamiętniło tragiczne wydarzenia z 1943 roku. W wyniku akcji „Erntefest” zginęły dziesiątki tysięcy Żydów. Przemarsz przez historyczne miejsca Lublina zakończyła wyjątkowa instalacja z tekstem „Fugi śmierci” Paula Celana, której wykonanie w postaci melorecytacji stało się głównym punktem obchodów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Sobotnia noc w Klub30 Lublin to najlepszy sposób na dobrą zabawę! Wiemy, że tak jak my lubicie dobrą zabawę dlatego przygotowaliśmy dla Was wystrzałową fotogalerię z imprezy w lubelskim Klubie 30, który jest najpopularniejszym miejscem weekendowych szaleństw. Zobaczcie jak się bawił Lublin.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z imprezy Halloween w Helium. Motyw przewodni imprezy oparto na Horrorze Terrifier. Tej nocy wszyscy byli w stosownych przebraniach i przerażająco straszni. Zobaczcie sami, jak się bawił Lublin.
Świdniccy harcerze ponownie organizują „Akcję znicz” przy cmentarzu komunalnym. Znicze będzie można nabyć jeszcze dziś i jutro, przekazując dowolną darowiznę na rzecz zbiórki.
Jak się okazuje tablice nagrobne na wschodzie Polski nieco różnią się od tych z innych regionów. Jak wynika z internetowych badań, nasza część kraju ma własny, unikatowy sposób zapisywania wieku zmarłego. Regionalizmem są również nagrobne fotografie.
Dzisiaj chrześcijanie obchodzą dzień Wszystkich Świętych. W Polsce zwyczajowo spędzamy go odwiedzając groby naszych bliskich. Przy największych negropoliach od rana panuje wzmożony ruch. Z naszym aparatem byliśmy na lubelskich cmentarzach przy ul. Lipowej oraz na Majdanku.
Przed nami: Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Po raz kolejny będzie to okazja do odwiedzin cmentarzy. Przypominamy historię niektórych lubelskich nekropolii.
Władze miasta wraz z lokalnymi restauratorami i miejskimi ośrodkami spróbują przedłużyć sezon turystyczny w stolicy Lubelszczyzny. W związku z tym ponownie organizują festiwal kulinarny „Kuchnia Inspiracji”. W tym roku wszystko będzie się obracać wokół miodu.
Minęło dwa lata od otwarcia artystycznej akademii dla dzieci i młodzieży w dwustumetrowym lokalu przy Centralnej. Właściciel fundacji, która ją prowadzi, zapowiedział zakończenie działalności w tym miejscu. Powodem są "sprawy rodzinne i finansowe".
Koncertowa premiera utworów Lutosławskiego w opracowaniu Michaela Batesa i w brawurowym wykonaniu połączonych sił jego kwintetu oraz Lutosławski Quartet odbyła się podczas nowojorskiego festiwalu Jazztopad. Muzycy spotkali się ponownie we Wrocławiu, by utrwalić dla nas tę fantastyczną przygodę na płycie, której wysłuchamy na żywo już 15 listopada (piątek) w lubelskim Teatrze Starym.
Jabłonie rajskie, lipy, klony i grusze – łącznie 60 drzew zostało wspólnie zasadzonych przez mieszkańców w centrum Świdnika. Inicjatywa jest symbolicznym gestem upamiętnienia 550-lecie województwa lubelskiego.
Łukowska Moc Kultury nie mogłaby się odbyć bez wyjątkowego koncertu Fabryki Piosenki. Specjalnie na tę okazję przygotowano wyjątkowe muzyczne przedsięwzięcie. Otóż młodzi wokaliści Łukowskiego Ośrodka Kultury zaśpiewają najpiękniejsze piosenki Czesława Niemena.
Zuzanna Spasówka, Teresa Iwanek, Kazimiera Walczak - portrety tych oraz siedmiu innych kobiet, które zapisały się w historii Końskowoli naniesiono na ścianę Gminnego Ośrodka Kultury. Mural to część większego projektu "Moc w kobiecie" wartego ponad 70 tys. zł.
Lubelski kabaret to jedna z najpopularniejszych polskich grup kabaretowych. Od 1999 r. rozśmieszają całą Polskę, a skecze takie jak: "Stacja benzynowa", "Tofik", "Lokomotywa" czy „Chińska restauracja” zapisały się w historii polskiego kabaretu.
Niewiele jest w dziejach muzyki sakralnej dzieł tak uwielbianych i tak wzruszających, jak Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Requiem Mozarta pozostaje jednym z tych utworów, które słuchamy – albo raczej przeżywamy – wielokrotnie, ale najbardziej teraz, gdy będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych.
Festiwal organizowany przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych we wschodniej Polsce. KODY to wydarzenie, które łączy elementy muzyki tradycyjnej z nowatorskimi, eksperymentalnymi formami.
Trwa 27. edycja Spotkań z Piosenką Nieprzetartego Szlaku. Artyści prezentują aranżacje muzyczne nawiązujące do rodziny
Już od pierwszych chwil spotkania Grzegorz Dziedzic, autor polonijnych kryminałów, z lekkością i humorem opowiadał o swojej najnowszej książce, co ujawniło jego szczerość i autentyczność w relacji z czytelnikami „Marzyłbym, aby dostać taki pozew”- żartował, nawiązując do tematu fabuły.
Marduk, to gigant sceny black metalowej i koncertowa ekstraklasa, który od ponad trzech dekad jest synonimem black metalu definiowanego poprzez brutalność i intensywność. W jakiej są formie? Czy rzeczywiście nie biorą jeńców? Przekonamy się już niebawem, bo 1 listopada w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt.
Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej obchodzi jubileusz 80-lecia istnienia. 23 października 1944 roku rozpoczął działalność jako uczelnia państwowa. Z tej okazji zamieszczamy wyjątkowe zdjęcia, które pokazują jak zmieniała się uczelnia i jej otocznie.
W minioną niedzielę, 27 października, na jednej scenie wystąpiło ponad 200 artystów podczas koncertu pod hasłem „Sławin zjednoczony w muzyce”, który odbył się w Zespole Szkół nr 12. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło szeroką publiczność, oferując niezapomniane przeżycia muzyczne.
Jak zacząć rok akademicki to z przytupem! Zobaczcie fotki z oficjalnych otrzęsin studentów KUL w klubie SERCE. O muzyczny klimat zadbał Jakub Oszust, aka Coudry, który wystąpił na żywo. Tak się bawi Lublin!