Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Longin Jan Okoń, autor między innymi "Opowieści niedźwiedziego grodu ukończył kolejną swoją książkę zatytułowaną "Artysta. Rzecz o Tadeuszu Ścibiorze. Jej promocję zaplanowano 30 czerwca w Chełmie. Tego dnia do miasta przyjadą z pocztami sztandarowymi delegacje cechów fotografów z całego kraju.
Organizatorzy tegorocznych "Chmielaków Krasnostawskich po Patrycji Markowskiej oraz zespołach Zakopower, Kolberg Fortuny i Chłopcy Kontra Basia przedstawili kolejnych artystów, którzy wystąpią na ich święcie.
Tadeusz Boniecki, dziennikarz, animator kultury i sprawca cennych inicjatyw charytatywnych został wybrany Chełmianinem Roku. Tradycyjnie okazją do publicznego ogłoszenia tej decyzji były Dni Chełma.
Chełm wpisał się do księgi rekordów Guinnessa. Próba polegała na zebraniu w jednym miejscu i czasie co najmniej 250 mieszkańców przebranych za duchy. Tymczasem 30 maja po godzinie 19 na plac Łuczkowskiego wyległo ich ponad pięć razy tyle, a dokładnie 1279. Guinnes postawił chełmianom twarde warunki. Zgodnie z jego wymogami każdy uczestnik próby, od najmłodszego do najstarszego aby zostać policzony najpierw musiał pobrać bilet z indywidualnym kodem kreskowym. Na wydzielony barierkami teren próby "duchy" wpuszczane były przez bramkę, gdzie były skrupulatnie liczone. Jeśli strój nie był standardowy, czyli od stóp do głów nie okrywał uczestnika, to taki "duch" odpadał. W ramach pospolitego ruszenia "duchów" w kolejce do bramki czekały przedszkolaki, uczniowie od pierwszaków po tegorocznych maturzystów, studenci, nauczyciele, radni i samorządowy oraz wszyscy ci, którym zależało na tak oryginalnej promocji miasta, a przy tym i dobrej zabawie. - Dzieci już od dwóch tygodni wierciły mi dziurę w brzuchu, abym szykowała im stroje - mówi Jolanta Karczewska. - Uszyłam taką szatę i dla siebie. Tylko mąż nie dał się namówić na przebranie. Za to już na placu zrobił naszej trójce zdjęcia. Całe zdarzenie od początku do końca było szczegółowo dokumentowane. Rejestrowała je nawet kamera umieszczona na strażackim wysięgniku. Z kolei liczenie "duchów" nadzorowała specjalnie po to powołana komisja, w skład której między innymi weszli Barbara Rozwałka, skarbnik miasta oraz nauczyciele matematycy. O pomyłce nie mogło być mowy. Po policzeniu "duchów" ustanowienie rekordu zostało ogłoszone sygnałem dźwiękowym. Od tego momentu wszystkie zjawy musiały przez pięć minut pozostać jeszcze w obrębie wygrodzonej strefy. Dopiero kolejny sygnał obwieścił zakończenie próby. Partnerami magistratu w jej przygotowaniu była Młodzieżowa Rada Miasta i Stowarzyszenie "Werwa.
Chełmianie są już gotowi do próby pobicia rekordu Guinnessa. Ich pomysł to zgromadzenie w jednym miejscu i czasie jak największej liczby mieszkańców przebranych za duchy.
Organizatorzy wyznaczonego na 1 czerwca w Okszowie pod Chełmem XVIII Nadbużańskiego Święta Pszczoły promują swoją imprezę jako najsłodszy festyn w regionie. Ma tam stanąć ponad 50 stoisk zagospodarowanych przede wszystkim przez pszczelarzy i właścicieli pasiek od Wrocławia do Łańcuta.
W piątek, 23 maja, o godz. 9.45 przy ul. Mostowej 4 w Krasnymstawie, rozpocznie się spotkanie dla osób zainteresowanych dotacjami na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Zakład Karny w Hrubieszowie jako jedna z 15 takich placówek w kraju testuje do końca maja możliwość wykorzystywania komunikatorów internetowych do kontaktów skazanych z bliskimi. Preferowane są zwłaszcza kontakty więźniów z ich dziećmi.
We wtorek Nadbużański Oddział Straży Granicznej obchodził 23. rocznicę powstania. Po okolicznościowej mszy w Kościele Garnizonowym, uroczystości przeniosły się do chełmskiej siedziby komendy oddziału. Była okazja do wyróżnień i mianowania na wyższe stopnie służbowe.
Ratowanie ludzi z pożaru, pomoc kobietom po gwałcie, ratowanie mężczyzny ukąszonego przez pszczołę. Takie m.in. zadania wykonywali uczestnicy VI Otwartych Mistrzostw Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym w Chełmie.