Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

ANNA SZEWC

Lista artykułów:

Pracownicy kompleksu kulturalno-oświatowego w trakcie wypełniania obowiązków. Na zdjęciu jeden z pracowników biblioteki podczas wprowadzania książek do systemu oraz skazany w trakcie układania oddanych książek.

Siedzą, ale nie próżnują. Praca i płaca więźniów. Jak to wygląda?

Za darmo mają dach nad głową i wyżywienie. Na tyle długo, na ile sąd orzekł wobec nich karę pozbawienia wolności. Okazuje się, że tylko dla co trzeciego osadzonego pobyt za kratkami mija bezczynnie. Większość pracuje. Mniejszość dostaje za to pieniądze.

Teren, na którym swoje bloki chciał budować i prywatny inwestor, i miejska spółka. Radni na żadną z tych inwestycji w trybie lex deweloper zgody nie wyrazili

Miejska spółka skarży miejską radę. Decyzję podejmie sąd

Coś niebywałego. Sytuacja bez precedensu – tak radni Zamościa komentowali fakt, że miejska spółka postanowiła zaskarżyć ich decyzję. Temat stanął na sesji, którą specjalnie w tej sprawie zwołano na czwartek.

W schronisku na ul. Orlicz-Dreszera są 33 miejsca noclegowe. Ostatnio przebywało tam 24 mężczyzn. Placówka zatrudnia na umowach o pracę siedem osób. To m.in. kierownik, pracownik socjalny i 5 opiekunów. Z jedną osobą podpisana jest umowa zlecenie. Konkursy na prowadzenie schroniska miasto ogłasza regularnie, ale poza Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta nikt inny do nich nie przystępuje

W schronisku dla bezdomnych jak w więzieniu? Mieszkaniec wylewa żale. MCPR odpowiada

Kiedy skończy się to bezhołowie? Pora postawić kres temu bezprawiu. Nikt tego nie kontroluje – to fragmenty listu, który mieszkaniec Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Zamościu wysłał m.in. do naszej redakcji. W korespondencji postawił mnóstwo zarzutów.

O tym, że tańce przy tradycyjnej, ludowej muzyce mogą być dzisiaj popularne, świadczy choćby frekwencja na potańcówkach organizowanych tego lata w Muzeum Wsi Lubelskiej

Na deskach, z zaśpiewem i przytupem. Nadchodzi czas wiejskich potańcówek

Nie w rytmie disco polo i nie dance, do żadnych współczesnych hitów, ale przy ludowej muzyce, granej i śpiewanej na żywo bawić się będzie można jesienią w kilku miejscowościach województwa. Bo cztery ośrodki kultury i stowarzyszenia dostały na to pieniądze z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Miejsc, w których honorowane są Hrubieszowskie Karty Mieszkańca stale przybywa. Zainteresowanie ich posiadaniem jest więc bardzo duże

Opłaca się mieszkać w Hrubieszowie. Mnóstwo zniżek z kartą mieszkańca

Nie minął nawet miesiąc, odkąd program ruszył, a złożono już 280 wniosków, zaś wydanych zostało ponad 220 Hrubieszowskich Kart Mieszkańca. Z takim dokumentem na zniżki można liczyć nie tylko nad Huczwą.

Fontanna na józefowskim rynku to znak rozpoznawczy miasteczka. W pobliżu znajduje się certyfikowany Punkt Informacji Turystycznej
galeria

Wakacyjny przewodnik Dziennika. Józefów – mekka dla rowerzystów

Prawie 100 kilometrów profesjonalnie wyznaczonych i przygotowanych tras oraz szlaków rowerowych. Kolejne wiodące do sąsiednich gmin. Józefów w powiecie biłgorajskim jest nazywany rowerową stolicą Roztocza. Ale z powodzeniem wypoczywać tutaj mogą też ci, którzy lubią piesze wycieczki, a także miłośnicy leniwego plażowania.

Krajobraz po nawałnicy. Błotnista rzeka zalała wioski
galeria

Krajobraz po nawałnicy. Błotnista rzeka zalała wioski

To było jak tsunami. Naprawdę. Coś niesamowitego. Woda, a właściwie taki gęsty żur z gliny, szła przez wieś falą wysoką na metr. Czegoś takiego najstarsi nie pamiętają – tak o tym co działo się w środę wieczorem opowiada Stanisław Kozyra, wójt Łukowej, gminy w powiecie biłgorajskim, która najbardziej ucierpiała w wyniku ulewy jaka przeszła nad regionem.

W poniedziałek po godz. 6 rano na nowym pomoście pracowało dwóch mężczyzn. Na wszystkich poręczach mocowali deski. Dyrektor Flis wyjaśnił, że ma to służyć zabezpieczeniu belek przed destrukcją.

Pomost nad zalewem. Ledwie stanął, a już się rozłazi

Na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę dobrze. Z bliska jest dużo gorzej. Spora część drewna, z którego wykonano pomost nad zalewem w Zamościu popękała. A to o tyle dziwne, że konstrukcja jest nowiutka i nie była tania.

Droga jest nowa, gładka, jeździ się nią komfortowo. Kusi do tego, żeby się rozpędzić. Ale nie można, dopuszczalna prędkość to 50 km/h

Mała obwodnica Zamościa „maszynką” do wystawiania mandatów?

Taka ładna, nowa, gładka i szeroka, a rozpędzić się na niej nie można. Na całym przebudowanym odcinku tzw. małej obwodnicy Zamościa obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. A jeszcze przed remontem można tam było miejscami jechać o 20 km/h szybciej.

Turobin to najmniejsza z trzech miejscowości, które od 1 stycznia przyszłego roku ponownie mają zostać miastami, ale za to miastem był w przeszłości najdłużej

Co car zabrał, teraz odzyskają. Będą trzy nowe miasta w Lubelskiem

Jestem z miasta – będą mogli zaraz po północy 1 stycznia 2024 roku powiedzieć o sobie mieszkańcy Turobina, Piszczaca i Czemiernik. Te trzy miejscowości w Lubelskiej otrzymają prawa miejskie.