Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Można już składać wnioski o dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych. Chodzi m.in. o pieniądze na wózki, sprzęt rehabilitacyjny oraz na likwidację barier, które utrudniają poruszanie się po mieszkaniu.
Kolejne bloki mieszkalne mogą powstać przy ul. Narcyzowej. Na wniosek jednego z lubelskich deweloperów Urząd Miasta pracuje nad decyzją środowiskową dla tej budowy. Tymczasem niedługo może nastąpić przełom w sprawie innej inwestycji mieszkaniowej.
Mieszkańcy Węglina zamierzają zasypać Urząd Miasta wnioskami o ochronę zabytkowego parku przy al. Kraśnickiej. Nie chcą dopuścić do tego, by mógł tu wyrosnąć blok mieszkalny, a taką inwestycję miałby umożliwić nowy plan zagospodarowania terenu.
Na 120 mln zł szacowany jest koszt planowanej przez Ratusz przebudowy ul. Głębokiej wraz z odcinkiem ul. Nadbystrzyckiej. Na razie w kasie miasta nie ma na to pieniędzy. Ratusz zamierza ich szukać w funduszach unijnych.
Urząd Miasta nie rezygnuje z wydawania gazetki zachwalającej działania władz Lublina. Właśnie ogłosił przetarg na „wykonanie oraz dostawę drukowanych materiałów promocyjnych”.
Trzeba przebrnąć przez błoto, żeby przeczytać rozkład jazdy, a zatoki na przystankach wciąż są zamknięte. Nasza Czytelniczka skarży się na to, jak wygląda przebudowana ul. Herberta.
Co trzeci uczeń ma nadwagę – to oficjalne wyniki badań prowadzonych na zlecenie miasta wśród najmłodszych uczniów podstawówek. Na alarm bije też Najwyższa Izba Kontroli, która twierdzi, że system ochrony zdrowia nie zdaje w tej sprawie egzaminu.
Urząd Miasta rozdzielił 700 tys. zł na dotacje do dzielnicowych wydarzeń kulturalnych. Gdyby chciał obdzielić wszystkich, dając im tyle, o ile prosili, musiałby mieć do dyspozycji ponad 2,3 mln zł
Nie wycinać drzew, nie usuwać już leżących i nie utwardzać ścieżek – to sugestie naukowców, którzy na zlecenie Ratusza przebadali cenny zakątek Starego Gaju. Jeszcze w tym roku część lasu może zostać uznana za zespół przyrodniczo-krajobrazowy.
Trzeba przebrnąć przez błoto, żeby przeczytać rozkład jazdy, a zatoki na przystankach wciąż są zamknięte. Nasza Czytelniczka skarży się na to, jak wygląda przebudowana ul. Herberta.