Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

KATARZYNA PRUS

Lista artykułów:

Badanie, które może uratować życie. "Cytologię powinno się wykonywać raz na trzy lata"
Rozmowa

Badanie, które może uratować życie. "Cytologię powinno się wykonywać raz na trzy lata"

– Jest grupa pacjentek, które być może ze wstydu lub strachu przed wykryciem czegoś niepokojącego po prostu nie korzysta z badań. Tłumaczą się też brakiem czasu, a w czasie pandemii dochodzi do tego strach przed wizytami w gabinecie lekarskim – ROZMOWA dr hab. n. med Rafałem Tarkowskim, kierownikiem Katedry i Kliniki Ginekologii Onkologicznej SPSK1 w Lublinie

Dla młodych lekarzy rezydentury są często przepustką do dalszej kariery zawodowej w wybranej specjalizacji

Gdzie sie mają szkolić przyszli lekarze specjaliści? Miejsca są na oddziale, który od dawna nie działa

Szpital zamknął oddział, ale oficjalnie nadal ma tam wolne miejsca dla rezydentów. A ten, który działa, nie może szkolić, mimo że są chętni. Wszystko przez nieaktualne dane.

Mimo że chodzi o pacjenta z nowotworem złośliwym, piątkową operację trzeba było znowu odwołać
Pierwsza strona Dziennika

Lublin. Pacjent z rakiem na skraju załamania. Już trzeci raz przełożono mu operację

66-letni pacjent z nowotworem już trzy razy miał przekładaną operację urologiczną w szpitalu wojskowym w Lublinie. W piątek, tuż przed zabiegiem okazało się, że nie ma anestezjologa.

Wojewoda nie naciska, aby pediatra wróciła do szpitala przy al. Kraśnickiej

Zapaść w pediatrii. Lepsze wiadomości dla Zamościa, w Lublinie wciąż bez zmian

Od kwietnia w Zamościu ma znowu działać pediatria. Oddział dziecięcy wróci do Zamojskiego Szpitala Niepublicznego albo powstanie w szpitalu „papieskim”. Tak przynajmniej zapowiada wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Radosław Starownik, dyrektor SPSK4 w Lublinie

Szczepienie albo zwolnienie. Twarde warunki w szpitalu w Lublinie

Pracodawca będzie zobowiązany do rozwiązania umowy – zapowiada dyrektor Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. To konsekwencje, z którymi muszą liczyć się pracownicy bez szczepień przeciwko COVID-19 albo ważnego certyfikatu ozdrowieńca.

W ostatnim czasie znacznie zwiększyła się liczba pochówków
Pierwsza strona Dziennika

Jakby zniknęło kilka miast. "Szczyt" na cmentarzach w Lubelskiem

Do rekordowego poziomu wzrosła liczba zgonów w Lubelskiem. W tym roku w naszym województwie zmarło prawie 30,5 tys. osób. To tak jakby wyludniły się cztery miejscowości jak Lubartów, Nałęczów, Kazimierz Dolny i Piaski.

Oddziały pediatryczne w całym regionie przeżywają kryzys związany z brakiem lekarzy. Ten w szpitalu przy al. Kraśnickiej wciąż nie działa

Ordynator już nie pracuje, lekarze złożyli wypowiedzenia. Kolejny szpital nie będzie leczyć dzieci

Oddziałowi dziecięcemu szpitala w Krasnymstawie grozi zawieszenie. Wszystko przez brak lekarzy. – Na pewno nie chcemy likwidować pediatrii. Walczymy o nowych specjalistów i prosimy o wsparcie – mówi dyrektor placówki.

Piąta fala koronawirusa. "W szczycie możemy mieć nawet do 200 tys. zakażeń dziennie"
magazyn

Piąta fala koronawirusa. "W szczycie możemy mieć nawet do 200 tys. zakażeń dziennie"

Omicron jest bardzo zakaźny zbliżając się tym współczynnikiem do odry – mówi prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

Badanie pacjentki, podłączonej do ECMO, przeprowadza dr n.med Paweł Piwowarczyk

Dziecko znalazło ciało taty. W szpitalu w Lublinie matka walczy o życie

Nie zaszczepiła się przeciwko COVID-19, teraz walczy o życie w lubelskim szpitalu. Mąż 50-latki nie zgodził się na hospitalizację, zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.

Szpital w Chełmie otrzymał ofertę 300-procentowej podwyżki cen gazu

Szefowie lubelskich szpitali załamani. Drożyzna atakuje ze wszystkich stron

Aż o 300 procent wyższe rachunki za gaz będzie płacić szpital wojewódzki w Chełmie. – Obawiamy się sytuacji, w której będziemy musieli wybierać za co zapłacimy, a na co nam nie wystarczy – przyznaje dyrektorka lecznicy.