Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
– Jest grupa pacjentek, które być może ze wstydu lub strachu przed wykryciem czegoś niepokojącego po prostu nie korzysta z badań. Tłumaczą się też brakiem czasu, a w czasie pandemii dochodzi do tego strach przed wizytami w gabinecie lekarskim – ROZMOWA dr hab. n. med Rafałem Tarkowskim, kierownikiem Katedry i Kliniki Ginekologii Onkologicznej SPSK1 w Lublinie
Szpital zamknął oddział, ale oficjalnie nadal ma tam wolne miejsca dla rezydentów. A ten, który działa, nie może szkolić, mimo że są chętni. Wszystko przez nieaktualne dane.
66-letni pacjent z nowotworem już trzy razy miał przekładaną operację urologiczną w szpitalu wojskowym w Lublinie. W piątek, tuż przed zabiegiem okazało się, że nie ma anestezjologa.
Od kwietnia w Zamościu ma znowu działać pediatria. Oddział dziecięcy wróci do Zamojskiego Szpitala Niepublicznego albo powstanie w szpitalu „papieskim”. Tak przynajmniej zapowiada wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Pracodawca będzie zobowiązany do rozwiązania umowy – zapowiada dyrektor Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. To konsekwencje, z którymi muszą liczyć się pracownicy bez szczepień przeciwko COVID-19 albo ważnego certyfikatu ozdrowieńca.
Do rekordowego poziomu wzrosła liczba zgonów w Lubelskiem. W tym roku w naszym województwie zmarło prawie 30,5 tys. osób. To tak jakby wyludniły się cztery miejscowości jak Lubartów, Nałęczów, Kazimierz Dolny i Piaski.
Oddziałowi dziecięcemu szpitala w Krasnymstawie grozi zawieszenie. Wszystko przez brak lekarzy. – Na pewno nie chcemy likwidować pediatrii. Walczymy o nowych specjalistów i prosimy o wsparcie – mówi dyrektor placówki.
Omicron jest bardzo zakaźny zbliżając się tym współczynnikiem do odry – mówi prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.
Nie zaszczepiła się przeciwko COVID-19, teraz walczy o życie w lubelskim szpitalu. Mąż 50-latki nie zgodził się na hospitalizację, zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.
Aż o 300 procent wyższe rachunki za gaz będzie płacić szpital wojewódzki w Chełmie. – Obawiamy się sytuacji, w której będziemy musieli wybierać za co zapłacimy, a na co nam nie wystarczy – przyznaje dyrektorka lecznicy.