Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W minioną środę w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono laureatów konkursów „Z Rybką za Pan Brat” oraz „Złap Rybkę”. Te cieszące się niezmienną popularnością wydarzenia, organizowane od kilku lat, mają na celu promowanie tradycji rybackich oraz edukację dzieci na temat ryb słodkowodnych.
Gościem Dziennikowego Lustra jest kobieta wyjątkowa, medioznawczyni i politolog, postać która od lat kształtuje polską naukę i kulturę. Wielokrotnie nagradzana prof. Iwona Hofman.
Gościem poniedziałkowego programu „Dzień Wschodzi” jest asp. Renata Szpakowska z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W rozmowie poruszymy kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem w okresie Wszystkich Świętych. Aspirant Szpakowska podzieli się z nami cennymi wskazówkami, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na cmentarzach, na drogach oraz w okolicach miejsc kultu. Opowie także o działaniach policji, które mają na celu zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa odwiedzającym groby, a także o konsekwencjach jazdy na „podwójnym gazie”.
W minioną niedzielę, 27 października, na jednej scenie wystąpiło ponad 200 artystów podczas koncertu pod hasłem „Sławin zjednoczony w muzyce”, który odbył się w Zespole Szkół nr 12. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło szeroką publiczność, oferując niezapomniane przeżycia muzyczne.
Wierni Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej obchodzili w niedzielę doroczne uroczystości ku czci Lubelskiej Ikony Matki Bożej oraz jubileusz 100-lecia uzyskania przez Cerkiew w Polsce autokefalii, czyli jurysdykcyjnej niezależności oraz 35-lecia powołania do życia Prawosławnej Diecezji Lubelsko – Chełmskiej
Lublin po raz kolejny stał się sercem polskiej muzyki autorskiej podczas 38. edycji festiwalu „Bakcynalia”. Ten renomowany Ogólnopolski Festiwal Piosenki Autorskiej, organizowany w Chatce Żaka, przyciągnął zarówno uznanych artystów, jak i młode talenty, które z pasją prezentowały swoje utwory. Festiwal, który ma swoją historię sięgającą 1972 roku, stał się nie tylko miejscem występów, ale również platformą do odkrywania nowych głosów i form artystycznych w polskiej muzyce.
XIV Liceum Ogólnokształcące w Lublinie ma 85 nowych kadetów, którzy kształcić się będą w klasach o profilu wojskowym. W czwartek odbyło się ich uroczyste ślubowanie. To ważny krok w kierunku przyszłej kariery w wojsku, służbie celno-skarbowej lub granicznej.
W Centrum Studiów KUL dla Osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie, we wtorek zainaugurowano rok akademicki 2024/25. Naukę rozpoczęło 20 studentów pierwszego roku, w tym po raz pierwszy w historii 8 kobiet. Łącznie w areszcie na studiach pierwszego i drugiego stopnia kształcić będzie się 36 osób.
Krzysztof Lotek i Dominika Łukasiewicz zostali zwycięzcami 8. Półmaratonu Lubelskiego rozegranego w niedzielę na ulicach Lublina. Dystans 21,0975 km pokonało aż 643 zawodników i zawodniczek.
Co wiadomo na temat pradziejów naszego regionu? Kim byli jego pierwsi mieszkańcy? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedzi, zwiedzając ekspozycję archeologiczną Śladami Przeszłości. Najdawniejsze Dzieje Ziemi Lubelskiej. W pełni multimedialna, największa na Lubelszczyźnie stała ekspozycja archeologiczna została udostępniona zwiedzającym w 2013 roku. Muzeum prezentuje na niej ponad 3100 wyselekcjonowanych zabytków archeologicznych z naszego regionu z czasów pomiędzy latami 200 000 p.n.e. a 1250 rokiem n.e. Są one eksponowane według klasycznego podziału na trzy epoki, wyraźnie zróżnicowane na wystawie poprzez zastosowane środki wyrazu plastycznego, w tym kolorystykę. Najważniejsze zagadnienia dotyczące pradziejów oraz wczesnego średniowiecza przedstawiono w blokach problemowych. Oryginalnym zabytkom towarzyszą specjalnie stworzone na potrzeby wystawy prezentacje multimedialne, w tym filmy i animacje, których łączna długość wynosi ponad godzinę. Opowiadają one o pradziejowych procesach wytwórczych, rytuałach pogrzebowych, najciekawszych zabytkach i stanowiskach archeologicznych.