Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 listopada 2024 r.
14:37

Niecodzienne targi w Lublinie - # Więziennictwo- Nowinki dla osadzonych i strażników

Autor: Zdjęcie autora KN
Na targach prezentowano innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzętu i technologii wspierających pracę służb więziennych.
Na targach prezentowano innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzętu i technologii wspierających pracę służb więziennych. (fot. KN)

W dniach 14-15 listopada w Lublinie odbywa się ogólnokrajowa konferencja i targi służby więziennej #Więziennictwo, które stanowią platformę do dyskusji na temat kluczowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem systemu penitencjarnego w Polsce. W wydarzeniu bierze udział 70 wystawców. Ale głownie chodzi o przedstawienie aktualnego stanu systemu penitencjarnego, zaprezentowanie innowacji w zakresie technologii więziennych, a także wymiana doświadczeń i idei na temat przyszłości tego sektora

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


Tegoroczna edycja targów zgromadziła przedstawicieli administracji państwowej, funkcjonariuszy Służby Więziennej, ekspertów oraz przedstawicieli firm technologicznych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wiceminister sprawiedliwości Maria Ejchart, odpowiedzialna za więziennictwo w resorcie, wicewojewoda lubelski Wojciech Wołoch, dyrektor generalny Służby Więziennej płk Andrzej Pecka oraz prezes Targów Lublin Robert Głowacki.

- Słowo bezpieczeństwo będziemy odmieniać przez najbliższe dni przez wszystkie przypadki. Dla mnie bezpieczeństwo jest ogromnie ważne i myślę o nim w trzech kontekstach. Jednym z nich jest bezpieczeństwo publiczne, drugim bezpieczeństwo skazanych i tymczasowo aresztowanych, którzy przebywają w naszych jednostkach a trzecim, tym ogromnie ważnym filarem bezpieczeństwa jest bezpieczeństwo funkcjonariuszy – tłumaczyła wiceminister Maria Ejchart. Bezpieczeństwa nie ma i nie będzie bez transparentnego i praworządnego myślenia o systemie więziennictwa i systemie wykonywania kary. Tego bezpieczeństwa nie będzie też bez godności, bez godności ludzkiej, bez godności więźnia, ale przede wszystkim bez godności funkcjonariusza- zaznaczyła. Wiceminister Ejchart zwróciła także uwagę na dynamiczne zmiany zachodzące w systemie penitencjarnym, które muszą być odpowiedzią na zmiany technologiczne i wyzwania współczesnego świata. - Żyjemy w świecie który się zmienia i Służba Więzienna się zmienia, służba funkcjonariuszy sie zmienia, dlatego musi się do tego nowego świata, pełnego wyzwań, dostosować. Nie możemy nie widzieć tego, że świat się rozwija, że są nowe technologie i one muszą przychodzić nam z pomocą, po to, żeby zabezpieczać te filary, o których powiedziałam – podsumowała.

Podczas dwóch dni konferencji i targów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami, które wspierają modernizację służb penitencjarnych, a także efektywne zarządzanie infrastrukturą więzienną. Przewidywane są również dyskusje na temat rozwoju systemu dozoru elektronicznego oraz resocjalizacji osadzonych – tematów, które stają się coraz bardziej istotne w kontekście współczesnych wyzwań w penitencjarystyce.


Szef Służby Więziennej płk Andrzej Pecka zaznaczył, że konferencja stanowi wyjątkową okazję do wymiany doświadczeń i wspólnej refleksji nad przyszłością systemu penitencjarnego.
-Dzisiejsze spotkanie daje nam możliwość, byśmy wspólnie spojrzeli na wyzwania i potrzeby, jakie codziennie stają przed funkcjonariuszami Służby Więziennej. To wyjątkowa okazja, aby wymienić się doświadczeniami, poznać nowoczesne technologie, wspólnie zastanowić się nad rozwiązaniami, które uczynią naszą pracę bezpieczniejszą i skuteczniejszą – mówił płk Pecka. Szef Służby Więziennej podkreślił, że Służba Więzienna stoi przed trudnym zadaniem- nasza misja to nie tylko zapewnienie bezpieczeństw, ale także wsparcie procesów resocjalizacyjnych. Chcemy aby osoby które opuszczają zakłady karne, wracały do społeczeństwa gotowe na nowy lepszy start- tłumaczył.


Wydarzenie #Więziennictwo, jest platformą do dzielenia się wiedzą i wnioskami na temat aktualnych trendów w systemie penitencjarnym, a także do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie sprzętu i technologii wspierających pracę służb więziennych. Dzięki takiej wymianie doświadczeń, organizatorzy liczą na rozwój nowoczesnego i bezpiecznego systemu penitencjarnego, który będzie mógł sprostać wyzwaniom przyszłości.

 
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Paweł Łukaszczuk (z prawej) rozegrał znakomite zawody w barwach Sky Jumpers

LNBA: Trwa walka o play-off

Alfachem Team pokonał Polski Cukier Rodmos i jest bardzo blisko awansu do fazy play-off.

Gdzie będzie druga elektrownia jądrowa w Polsce? 4 miejsca do wyboru

Gdzie będzie druga elektrownia jądrowa w Polsce? 4 miejsca do wyboru

Rząd w przyszłym roku chce podjąć decyzję o lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej – zapowiedział wiceminister przemysłu Wojciech Wrochna. Do wyboru mają być cztery lokalizacje: dwie preferowane i dwie dodatkowe.

W środę w Zamościu Szymon Hołownia będzie walczył o głosy wyborców
WYBORY PREZYDENCKIE

Trzaskowski liderem, Mentzen zyskuje, Hołownia jedzie do Zamościa

Liderem sondażu prezydenckiego Opinii24 dla RMF FM jest Rafał Trzaskowski. Ale to Sławomir Mentzen zanotował największy wzrost poparcia. Natomiast Szymon Hołownia w środę odwiedzi Zamość.

Technologia i ekologia idą w parze. Wiesz jak w Lublinie ograniczyć smog?

Technologia i ekologia idą w parze. Wiesz jak w Lublinie ograniczyć smog?

Urząd Miasta Lublin zaprasza dzieci i młodzież do konkursu ekologicznego. Do udziału zachęca kuszącymi nagrodami.

Do Ryk miałoby trafiać od 60 do 80 tys. ton odpadów rocznie. Według Sireco, wysypisko, przy zainwestowaniu w sortownię i zakład przetwarzania, powinno wystarczyć na około 15 lat

Ryki ze śmieciowym problemem. Mieszkańcy nie chcą sortowni

Gminie Ryki grozi zamknięcie komunalnego składowiska odpadów. Lokalne władze rozważają skorzystanie z oferty zagranicznej spółki, która chciałaby przejąć i rozbudować obiekt przy ul. Janiszewskiej. Temu z kolei sprzeciwiają się mieszkańcy. Co zrobi samorząd?

Powrót muzycznych legend
koncert
28 lutego 2025, 18:00

Powrót muzycznych legend

Kobranocka, Proletaryat i Closterkeller na jednej scenie! 28 lutego (piątek) zabiorą nas do czasów, kiedy definiowały polską muzykę rockową lat 80. i 90 i kształtowały masowy gust muzyczny, a utwory takie jak: „Kocham cię jak Irlandię” czy „Hipisówka” okupowały przez wiele tygodni listy przebojów.

Zbadaj piersi w busie. Tu zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi w busie. Tu zaparkuje mammobus

Mammografia pozwala wcześnie wykryć zmiany w piersiach, co daje szansę na szybsze i skuteczniejsze leczenie. Mobilny punkt badań z lekarzem na pokładzie znów parkuje w regionie.

Przewodnicy świętują i zapraszają na wyjątkowy spacer
22 lutego 2025, 10:00

Przewodnicy świętują i zapraszają na wyjątkowy spacer

21 lutego będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji lubelski oddział PTTK zaprasza na wyjątkowy spacer.

Miał ponad 2,5 promila, pojechał na stację po alkohol

Miał ponad 2,5 promila, pojechał na stację po alkohol

A podczas zakupów na stacji paliw w Tomaszowie Lubelskim, proponował innym kierowcom by wypili z nim po piwie.

 Maja Klajda z Łęcznej, Miss Polonia 2024

Chcesz być jak Maja Klajda? Zgłoś się do konkursu Miss Lubelszczyzny

Zostało już tylko kilka dni na zgłoszenie się do konkursu Miss Polonia 2025 Województwa Lubelskiego.

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski i prezydent Turcji, Recep Erdogan

Zełenski: Nigdy nie zaakceptujemy żadnych rosyjskich ultimatów

Rozmowy na temat Ukrainy pomiędzy USA a Rosją w Arabii Saudyjskiej toczone są bez udziału Ukrainy, a ta nigdy nie zaakceptuje żadnych rosyjskich ultimatów – oświadczył prezydent Wołodymyr Zełenski.

Narkotyki ukryto w foliowych workach na dnie Zatoki Gdańskiej. W ubiegłym tygodniu zostały wydobyte z wody przez płetwonurków Straży Granicznej

Ponad 100 kg kokainy na dnie Zatoki Gdańskiej

Przechwyciła je Straż Graniczna. To efekt skoordynowanej akcji funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Europolu oraz amerykańskiej Agencji do Walki z Narkotykami (DEA).

Ferie zimowe: Pierogi, anime i korepetycje. Kiedy i gdzie?
CO ROBIĆ

Ferie zimowe: Pierogi, anime i korepetycje. Kiedy i gdzie?

Do tego kawiarenki językowe, wieczory planszówkowe i szydełkowanie. W Lublinie działa osiem Przestrzeni Młodych. Co przygotowały na czas ferii zimowych?

Alkohol, szybkość i płonący samochód

Alkohol, szybkość i płonący samochód

20-latek z Tomaszowa Lubelskiego wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile alkoholu. Taka jazda zakończyła się na drzewie.

Mateusz Wójcik to nowy zawodnik Avii Świdnik

Avia Świdnik ma nowego pomocnika

Zgodnie z zapowiedziami Avia Świdnik ogłosiła transfer środkowego pomocnika. Do drużyny Wojciecha Szaconia dołączył 19-letni Mateusz Wójcik, który ostatnio był piłkarzem innego trzecioligowca z grupy czwartej – KS Wiązownica.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium