Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
U pielęgniarki z oddziału alergologii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym do odwołania zamknięte są cztery oddziały: Alergologii i Chorób Płuc, Otolaryngologiczny Chirurgii Głowy i Szyi, Chirurgii Piersi oraz Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii.
Jest ich już wielu. Szyją maseczki, robią zakupy seniorom, pomagają w szpitalach, wyprowadzają psy na spacer. Przedstawiamy niektórych z nich
Perła – Browary Lubelskie wstrzymała produkcję w swoim browarze w Lublinie. Powód? U jednego z pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem
Miejski Urząd Pracy w Lublinie otrzymał trzy wnioski od firm, które planują grupowe zwolnienia. W jednym przypadku ludzie mają stracić pracę do końca tego miesiąca, a w pozostałych dwóch do końca roku.
Z prowadzenia własnej działalności gospodarczej masowo rezygnują fryzjerzy i kosmetyczki. Eksperci szacują, że kryzysu nie przetrwa nawet co czwarta restauracja, co mocno odbije się też na rynku nieruchomości. Swoich pracowników zwalniają nie tylko ci mali. O prawie 2 tysiące osób zamierza zredukować swoją załogę duża firma meblarska, branżowa wizytówka naszego regionu.
Internetowa mapa lubelskiego sanepidu uwzględnia już liczbę potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie naszego województwa. To efekt naszej dzisiejszej publikacji. Nadal brakuje jednak osobnych danych dotyczących sytuacji epidemiologicznej z miast na prawach powiatu: Lublina, Zamościa, Chełma i Białej Podlaskiej.
U trzech pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zarazili się od pacjenta.
Noszenie soczewek kontaktowych to ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa – alarmują okuliści i apelują, żeby w czasie epidemii korzystać z tradycyjnych okularów.
Od czwartku w systemie eWUŚ, potwierdzającym prawo do świadczeń medycznych, pojawia się informacja o kwarantannie. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo zarówno personelu medycznego, jak i pozostałych pacjentów.
Już 145 studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zgłosiło się do pomocy w związku z epidemią koronawirusa.