Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Są dumą Okręgu Lublin Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego oraz Gminy Milanów. Mowa o orkiestrze, w której na co dzień występuje ponad 30 muzyków Piłsudczyków, nie tylko z powiatu parczewskiego, ale także m.in. Lublina, Siemiatycz, Rudna, Urszulina, Włodawy i Białej Podlaskiej.
Dziś na ekrany kin w całej Polsce wchodzi film "Kulej. Dwie strony medalu". To historia najbardziej barwnego małżeństwa Polski lat 60-tych, Jerzego - legendarnego boksera oraz Heleny, jego żony. Wybitny pięściarz, dwukrotny mistrz olimpijski, jeden z najlepszych zawodników w historii pięściarstwa wielokrotnie gościł w Lublinie. Dwie z jego wizyt przypominamy na naszych łamach.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, najstarsza w regionie uczenia niepubliczna, w czwartek zainaugurowała nowy rok akademicki 2024/2025. Naukę przy ul. Bursaki rozpoczyna aż 716 pierwszaków, z czego 250 na informatyce, najwięcej w 27-letniej historii uczelni.
– Ten bestialski akt przemocy na zawsze wpisał się w historię Lubelszczyzny i to bolesne piętno tkwi w pamięci społeczności – Artur Markowski, wójt gminy Wojciechów podkreślił podczas niedzielnych uroczystości upamiętniających mord ponad 100 mieszkańców wsi Szczuczki przez Niemców, do którego doszło przed 85 laty.
Wystarczy, że na świdnickim lotnisku spadnie niewielki deszcz, a po podwórku pana Stanisława, mieszkańca Franciszkowa pływają… kury i woda podmywa fundamenty oraz ściany domu. Wszystko przez znajdujący się nieopodal jego działki rów, którym woda odprowadzana jest z oczyszczalni i przepompowni Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Świdnik” S.A. – Nie zalewało nas do czasu, gdy nie było Portu Lotniczego. Odkąd powstał i wodę także z jego terenu odbiera WSK co rusz pływamy. Nie jestem przeciwny lotnisku, ale tak nie da się już dłużej żyć – mówi zdruzgotany i dodaje, że nie jest jedynym mieszkańcem Franciszkowa, któremu doskwiera ten problem.
Rolnicy i mieszkańcy Gminy Sosnowica podczas Dożynek Gminno-Parafialnych dziękują dzisiaj za tegoroczne plony.
Katarzyna Zwolińska z Lublina rozpoczęła 23 sierpnia niezwykłą wędrówkę. Na 50-te urodziny przemierzy przez 15 dni aż 500 kilometrów Głównym Szlakiem Beskidzkim - od Ustronia do Wołosatego. Wszystko po to, by wesprzeć samotnych seniorów. – Hasłem przewodnim mojej akcji jest: "Z miłości do starości, z miłości do gór". Chciałabym przez czas mojej wędrówki po GSB odczarować słowo "starość" i sprawić, abyście popatrzyli na nią moimi oczami – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” wolontariuszka Stowarzyszenia mali bracia Ubogich
Profesor dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska, zmarła 4 marca br. wieloletnia dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, doczekała się w placówce przy ul. Kazimierza Jaczewskiego pamiątkowej tablicy. W uroczystym jej odsłonięciu we wtorek udział wzięli lubelscy parlamentarzyści i samorządowcy związani z Prawem i Sprawiedliwością, dyrektorzy lubelskich szpitali, rodzina i przyjaciele (wśród nich między innymi ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Telewizji Trwam i Radia Maryja), a także pracownicy COZL.
To najczęściej odwiedzana latem miejscowość w gminie Dębowa Kłoda w powiecie parczewskim. Mowa o Białce nad Jeziorem Bialskim, gdzie już jutro, w sobotę (3 sierpnia) kolejna odsłona naszej wakacyjnej akcji „Spotkajmy się nad wodą”.
Będzie kolejna zmiana w składzie lubelskiego Sejmiku! Radny Piotr Rybak wygrał konkurs na dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, a to oznacza, że musi zrzec się mandatu. Kto zajmie jego miejsce? Najpoważniejszym kandydatem jest 65-letni Zdzisław Szwed z Chełma, który w poprzedniej kadencji był już radnym i zasiadał w Zarządzie Województwa.