Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ok. 392 tys. zł – to wstępny wynik 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie. Ta kwota będzie wyższa, bo trwają jeszcze licytacje.
77 porodówek w kraju może zostać zlikwidowanych – alarmują posłowie Lewicy i zachęcają do podpisywania petycji w ich obronie. W województwie lubelskim dotyczyłoby to aż ośmiu mniejszych miejscowości. Resort zdrowia zaprzecza.
– Chcemy pomagać, więc razem z bratem od kilku lat zbieramy pieniądze do puszek dla Orkiestry. Bardzo to lubię, jest dużo uśmiechów, ludzie nas wspierają – mówi 8-letni Ignacy Zalewski z Lublina.
Już w niedzielę na ulicach pojawią się setki wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z puszkami. Będą zbierać pieniądze na dziecięcą medycynę zabiegową, która jest głównym celem 28. Finału.
3,5 tys. zł na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia przekazał w środę mistrz Polski w kickboxingu Grzegorz Adamczyk. To jego honorarium za walkę o pas zawodowego mistrza Polski, którą wygrał z Grzegorzem Chałubińskim 21 grudnia 2019 w lubelskiej hali Globus.
„Jestem matką – protestuję, nie ma mnie tu – bo pracuję, właśnie ZUS mnie kontroluje”, „Cała Unia się z was śmieje” – banery z taką treścią w środę rano zawisły na drzewach w pobliżu budynku ZUS w Lublinie. To jednodniowa akcja Ruchu Społecznego Kobiety na Działalności Gospodarczej kontra ZUS. Podobne treści kobiety wywiesiły przed siedzibami ZUS w innych miastach.
Dziecięca medycyna zabiegowa to cel 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w najbliższą niedzielę wolontariusze w całej Polsce będą zbierać pieniądze na specjalistyczny sprzęt przede wszystkim dla chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii. W województwie lubelskim będzie działać 75 sztabów.
Jedenaście łóżek mniej ma oddział kardiologiczny szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Dziesięć ubyło też na chirurgii, a kolejne sześć na neurologii. – Mamy wypisywać niedoleczonych pacjentów do domu, żeby było miejsce dla kolejnych? – krytykują program naprawczy lekarze
Jest już sprzęt dla powstającego w miasteczku ośrodka rehabilitacyjnego. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy skorzystają z niego pierwsi pacjenci.
Rozmowa z Małgorzatą Bartoszek, rzeczniczką lubelskiego NFZ.