Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Krzysztofem Łątką z Fundacji Rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej, która wysyła transporty z pomocą medyczną do ukraińskich szpitali.
Pierwsi mali uchodźcy z Ukrainy, w tym noworodki i dzieci chore onkologicznie trafiły już do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. W innych placówkach w całym regionie przybywa dorosłych pacjentów. Wojewoda nie wyklucza, że do opieki nad nimi będzie konieczny szpital tymczasowy.
Jeżdżą na granicę, przyjmują za darmo w prywatnych gabinetach, udzielają wideoporad. Grupa medyków, którzy chcą pomagać uchodźcom, liczy już kilkanaście tysięcy osób z całej Polski. Pomagać chcą też lekarze pochodzący z Ukrainy.
Potrzebne są leki, opatrunki, sprzęt medyczny. Jeszcze w tym tygodniu do ukraińskich szpitali pojedzie pomoc medyczna.
Sasza to jedno z pierwszych uchodźczych dzieci, które przyszły na świat w Polsce. Dziewczynka urodziła się w poniedziałek w szpitalu w Świdniku. W Lublinie na poród czekają dwie kolejne pacjentki z Ukrainy. Do placówek w regionie trafia coraz więcej uchodźców, którzy potrzebują pomocy medycznej. Mogą z niej korzystać za darmo.
W podlubelskich Niemcach powstał centralny hub z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Są też gotowe kolejne punkty recepcyjne w Zamościu i Lublinie.
Są bezpieczne, uciekły przed wojną, ocaliły dzieci i wnuki. To jednak radość przez łzy. W Ukrainie zostali ich mężczyźni: ojcowie, synowie, bracia. – W Kijowie było bardzo, bardzo ciężko. Każdy jechał, jak mógł, często bez jedzenia, byle szybciej – opowiada płacząc Tatiana, która przyjechała wczoraj pociągiem do Lublina z córką i wnukiem
Żywność z długim terminem przydatności, artykuły higieny osobistej, kosmetyki, chemia, środki opatrunkowe czy zabawki dla dzieci. W całym woj. lubelskim organizowane są zbiórki na pomoc Ukrainie. Każdy może przynieść dary, bo liczy się nawet najmniejszy gest. Zbiórki prowadzą także, między innymi, lokalne parafie, ochotnicze straże pożarne czy szkoły. Poniżej podajemy miejsca, adresy, terminy, dane kontaktowe oraz informacje o tym, jakie rzeczy są potrzebne. Tekst jest aktualizowany na bieżąco
9-miesięczne dziecko i ciężarna kobieta są w grupie uchodźców z Ukrainy, którzy trafili do szpitali w województwie lubelskim. Na taką pomoc szykuje się coraz więcej placówek, między innymi w Lublinie.
Mają kierować uchodźców z Ukrainy do miejsc zakwaterowania i udzielać im pomocy medycznej. W województwie lubelskim ruszyły cztery punkty recepcyjne. W gotowości są przygraniczne szpitale