Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od 1 lipca szpitale należące do sieci otrzymają dodatkowe pieniądze. Do placówek w województwie lubelskim trafi ponad 16,8 mln zł.
- Epidemia nie wygasa. Nie da się ukryć bezpośredniego powiązania między poluzowaniem restrykcji a pojawianiem się kolejnych ognisk i wzrostem zachorowań - zaznacza prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.
W drugiej połowie lipca lubelska spółka Biomed ma w końcu dostać osocze, z którego będzie produkować lek dla chorych na Covid-19.
Krzysztof Skubis, odwołany niespodziewanie dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie, wystartuje prawdopodobnie w konkursie na to stanowisko ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski. Z kolei Piotr Matej, który pełni obowiązki szefa lecznicy, zapowiedział już swój start.
Już ponad sto osób poddano testom na koronawirusa w lubelskim szpitalu SPSK4 przy ul. Jaczewskiego po potwierdzeniu zakażenia SARS-CoV-2 u jednego z pacjentów.
Badania pacjentów i personelu są prowadzone w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z hospitalizowanych w SPSK4 mężczyzn. Jak dotąd wszystkie wyniki są negatywne.
– Kuracjusze są dla nas jak tlen. Jesteśmy gotowi na ich przyjęcie – zapewniają Uzdrowisko Nałęczów i władze miasteczka. Uspokajają, że nie ma powodów do obaw, a pacjenci mogą czuć się bezpiecznie.
U mężczyzny, który był pacjentem SPSK4 w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Przebywał na oddziale neurologii około tygodnia.
Zakażenie koronawirusem potwierdzono u mężczyzny, który był pacjentem SPSK4 w Lublinie. Przebywał na oddziale neurologii około tygodnia.
Uniwersytet Medyczny w Lublinie razem z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Uniwersytetem Rutgersa w New Jersey w USA stworzyły konsorcjum i starają się o pieniądze z Agencji Badań Medycznych na rozwój telemedycyny.