Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych we Francji jest bardzo duże. Niezmiennie od wielu lat, francuskie firmy poszukują wykwalifikowanych pracowników.
Na poniedziałek pielęgniarki pracujące w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie zapowiedziały 2-godzinny strajk ostrzegawczy. Czy faktycznie do niego dojdzie?
Niektórzy pracownicy nie mają świadomości, że trzeba rozwiązać umowę z firmą ubezpieczeniową i dostają potem zaległe rachunki na astronomiczne kwoty. Ważne, aby nie wpłacać firmom, które oferują pracę, żadnych pieniędzy z góry. Czy to np. za zakwaterowanie lub inne niejasne opłaty – rozmowa z Łukaszem Zochniakiem z S&W Personalmanagement GmbH, agencji pośrednictwa pracy w Niemczech
W poniedziałek pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie na dwie godziny odejdą od łóżek pacjentów w ramach strajku ostrzegawczego. – Nie opuszczajcie pacjentów – apeluje dyrektor.
Do 3329 może wzrosnąć liczba łóżek covidowych w szpitalach. To czarny scenariusz na piątą falę w województwie lubelskim. – Przestrzeń do leczenia pacjentów niezakażonych byłyby bardzo ograniczona – przyznaje wojewoda.
– Na początku przyszłego tygodnia spodziewam się pierwszych wzrostów hospitalizacji – przyznaje wojewoda lubelski i zwołuje sztab kryzysowy. Liczba zakażeń w naszym regionie wzrosła o blisko 76 proc.
– Jest grupa pacjentek, które być może ze wstydu lub strachu przed wykryciem czegoś niepokojącego po prostu nie korzysta z badań. Tłumaczą się też brakiem czasu, a w czasie pandemii dochodzi do tego strach przed wizytami w gabinecie lekarskim – ROZMOWA dr hab. n. med Rafałem Tarkowskim, kierownikiem Katedry i Kliniki Ginekologii Onkologicznej SPSK1 w Lublinie
Szpital zamknął oddział, ale oficjalnie nadal ma tam wolne miejsca dla rezydentów. A ten, który działa, nie może szkolić, mimo że są chętni. Wszystko przez nieaktualne dane.
Nie żyje 50-letnia pacjentka z Covid-19, która przez ponad tydzień walczyła o życie w lubelskim szpitalu. Nie zaszczepiła się, podobnie jak jej mąż, który zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.
66-letni pacjent z nowotworem już trzy razy miał przekładaną operację urologiczną w szpitalu wojskowym w Lublinie. W piątek, tuż przed zabiegiem okazało się, że nie ma anestezjologa.