Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna prus

Lista artykułów:

Kolejka czekających na wymaz przed punktem w Łęcznej
Alarm 24

Wymaz nie tak szybko. Nawet trzy dni czekania na test

Coraz większe kolejki i nawet trzy dni czekania na test. Pacjenci skarżą się na kolejne punkty wymazowe w Świdniku i Łęcznej.

Oddział Dziecięcy szpitala przy al. Kraśnickiej nie został zgłoszony do wojewody jako wygaszony lub zamknięty. Jednak tak naprawdę wcale nie działa
Magazyn

Zapaść. Nie ma gdzie leczyć dzieci. Historie lekarzy z Lublina i regionu

Lekarze z Lublina wydzwaniają po oddziałach dziecięcych w całym regionie i szukają miejsca dla małych pacjentów, których Uniwersytecki Szpital Dziecięcy nie może już przyjąć z braku miejsc. W tym samym czasie Oddział Dziecięcy szpitala przy al. Kraśnickiej tylko udaje, że działa. Cztery wykazywane tu łóżka do leczenia dzieci to fikcja.

Zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie. Coraz mniej miejsc w szpitalach dla pacjentów niezakażonych koronawirusem

Już ponad tysiąc łóżek dla niezakażonych pacjentów musiało zostać przekształcona w covidowe. To jedna szósta wszystkich miejsc w szpitalach w całym województwie. A zakażeń SARS-CoV-2, również tych, które wymagają hospitalizacji, cały czas przybywa.

Oddział pediatryczny w szpitalu przy al. Kraśnickiej tak naprawdę nie działa. Mimo to dyrekcja szpitala nie zgłosiła tego faktu wojewodzie
Pierwsza strona Dziennika

Leczenie dzieci w tym szpitalu w Lublinie to fikcja. Dyrekcja ukrywała, że zamknęła oddział

Chore dzieci z Lublina są wożone nawet do Hrubieszowa czy Janowa Lubelskiego, bo w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym czasami brakuje dla nich miejsc. Ekstremalnie trudną sytuację mógłby ratować Szpital Wojewódzki przy al. Kraśnickiej. Dzięki relacjom medyków odkryliśmy, że oddział pediatryczny w tym miejscu od roku działa jednak tylko na papierze.

Wczoraj przed południem w punkcie przy ul. Orkana kolejek do wykonania testu nie było. Zupełnie inaczej było dzień wcześniej po południu przy ul. Koncertowej
Alarm24

Punkty wymazowe zaczynają się blokować. 1,5 godziny czekania na test na koronawirusa

Czekała półtorej godziny na zimnie z małym dzieckiem, żeby zrobić test na SARS-CoV-2. – W kolejce było kilkadziesiąt osób, część nie miała maseczek. Czy w Lublinie jest za mało punktów wymazowych, że nie można tego zorganizować sprawniej? – skarży się mieszkaniec Lublina

Szpital tymczasowy w Lublinie

Lubelskie. Już ponad tysiąc pacjentów z COVID-19 w szpitalach. Liczba łóżek z trzeciej fali może nie wystarczyć

Nawet trzy razy więcej dziennych zakażeń niż w szczycie wiosennej fali – to dla naszego województwa „optymistyczny” scenariusz rozwoju epidemii do końca listopada. Wojewoda spodziewa się, że potrzeba będzie znacznie więcej łóżek szpitalnych.

Ponad 500 pacjentów z COVID-19 w szpitalach. W kilku wczoraj już brakowało wolnych łóżek

Ponad 500 pacjentów z COVID-19 w szpitalach. W kilku wczoraj już brakowało wolnych łóżek

Już 620 nowych zakażeń w ciągu doby i 504 pacjentów z COVID-19 w szpitalach. W kilku lecznicach nie było już wczoraj wolnych łóżek. Tak czwarta fala zachorowań rozpędza się w województwie lubelskim.

Wirus RSV w Lubelskiem. Coraz więcej przypadków zakażeń u małych dzieci

Wirus RSV w Lubelskiem. Coraz więcej przypadków zakażeń u małych dzieci

Rośnie liczba przypadków zakażenia wirusem RSV, który atakuje przede wszystkim dzieci do drugiego roku życia. Na ciężki przebieg choroby i leczenie w szpitalu narażone są szczególnie niemowlęta i wcześniaki.

Lublin. Psychiatra: Mamy nawet 11-letnie dzieci, które są już po próbach samobójczych

Lublin. Psychiatra: Mamy nawet 11-letnie dzieci, które są już po próbach samobójczych

Sytuacja w psychiatrii dziecięcej jest dramatyczna – alarmują specjaliści. Do lubelskiej kliniki trafiają coraz młodsi pacjenci. Lekarze tłumaczą tu skutkami długotrwałej izolacji związanej z pandemią.

W szpitalu tymczasowym w Lublinie obecnie przebywa 46 pacjentów. W najbliższych dniach może tam zostać uruchomionych kolejnych 28 łóżek dla chorych na COVID-19

Lubelskie. Więcej łóżek dla chorych na COVID-19

Lubelskie jest cały czas w czołówce, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń SARS-CoV-2. Pod koniec tego tygodnia w naszym regionie może być już nawet 600 nowych przypadków dziennie.