Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Specjaliści ze Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie zoperowali oczy pacjentowi z zaawansowaną zaćmą. To pierwszy w makroregionie i jeden z pierwszych w kraju tak trudnych zabiegów wykonanych w technologii 3D.
Wizyty umawiane są wyłącznie telefonicznie – informuje przychodnia alergologiczna w Lublinie. W rzeczywistości wprowadza jednak w błąd, bo można rejestrować się też osobiście. Ale kartka na drzwiach musi wisieć „z powodu covidu”, a pacjenci nie mogą się dodzwonić nawet przez kilka tygodni.
Niezaszczepieni ozdrowieńcy i osoby, które przyjęły jedną dawkę szczepionki nie mogą się czuć bezpiecznie. To ustalenia naukowców, którzy z niepokojem patrzą na gwałtowny wzrost liczby zakażeń indyjskim wariantem wirusa SARS-CoV-2.
32 kąpieliska szykują się do otwarcia na terenie woj. lubelskiego. Tyle zgłoszono do sanepidu. Jego inspektorzy przebadali dotychczas pięć miejsc.
Najbardziej skomplikowane przypadki operowali pod koniec ubiegłego tygodnia w Nałęczowie kardiolodzy z Polski i z zagranicy. Podczas dwudniowej konferencji zabieg udrożnienia tętnic przeszło ośmiu chorych z całego kraju, którzy potrzebowali pilnej pomocy.
Połowa chorych na czerniaka w Polsce umiera w ciągu roku – alarmują lekarze. Tymczasem w ubiegłym roku wykryto blisko 4 tysiące nowych przypadków. Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie zachęca do badań i zaprasza na bezpłatne konsultacje dermatologiczne.
Siostra dała mi drugie życie – nie kryje wzruszenia 17-letnia Gabrysia, pacjentka lubelskiej kliniki. Trzy tygodnie temu przeszła przeszczep szpiku, który był dla niej jedynym ratunkiem.
Mniej grypy, gruźlicy, a także chorób zakaźnych – wynika z raportu lubelskiego sanepidu za ubiegły rok. To „efekt uboczny” pandemii COVID-19.
Siostra to moja bohaterka – wzrusza się 17-letnia pacjentka lubelskiej kliniki, która trzy tygodnie temu przeszła przeszczep szpiku. Bez pomocy siostry by umarła.
Od 1 lipca do końca września w Zamościu i całym powiecie zamojskim nie będzie oddziału pediatrycznego. W razie potrzeby mali pacjenci będą musieli jechać do innych miast