Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Programy, które zostały skonstruowane w ramach wyjścia z kryzysu pandemii COVID-19 i znalazły się z Krajowym Planie Odbudowy, będą realizowane - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że rząd już rusza z poszczególnymi programami.
Na dworzec PKP w Chełmie w ciągu doby dociera nawet 5 tysięcy uchodźców wojennych z Ukrainy.
W niedzielę w Centrum Spotkania Kultur odbył się specjalny koncert "Lubelskie z Ukrainą". Aby przyjść na to wydarzenie, należało wpłacić datek - pieniądze mają trafić na rzecz wsparcia dla osób uciekających przed wojną. Wśród gwiazd wieczoru znaleźli się, między innymi: Krzysztof Cugowski czy zespół Enej.
W poniedziałek weszło w życie rozporządzenie rządu, które znosi część obostrzeń covidowych. Nowe przepisy przewidują też zwolnienie z konieczności odbycia kwarantanny dla przekraczających granicę z Ukrainą.
Maturzyści Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie mieli bal w Domu Weselnym Sonatina. Na studniówce bawiło się 140 uczniów z osobami towarzyszącymi. Koszt: 130 zł. od osoby.
Maturzyści z XXIX Liceum Ogólnokształcącego im. im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora w Lublinie mieli studniówkę w Rezydencji w szczerym polu (Bystrzyca Stara). Bal był na ok. 300 osób. Cena: 175 zł od osoby.
"Kolędy polskich pokoleń" to projekt ukierunkowany na pielęgnowanie najpiękniejszych narodowych tradycji związanych głównie z obchodami Bożego Narodzenia, a także wartości patriotycznych. Świdnik Gospel Choir ruszył w trasę, na której znalazły się Lublin, Zamość i Chełm. W niedzielę muzycy byli w stolicy woj. lubelskiego
Dzisiaj minęło dokładnie 159 lat od wybuchu Powstania Styczniowego. W tym ogólnokrajowym zrywie przeciwko Imperium Rosyjskiemu wzięło udział ponad 200 tysięcy powstańców. O tym historycznym wydarzeniu pamiętano także w naszym regionie.
Bardzo lubię wracać do swojego rodzinnego Lublina. Miasto fantastycznie się rozwija i każdy taki przyjazd jest w dużym stopniu powodem do dumy. Oprócz odwiedzin rodziny, powroty są też okazją, by spotkać się z przyjaciółmi, odnowić dawne znajomości. Choć jestem gadułą, bardzo lubię przebywać z ludźmi i ich słuchać. W czasie mojego ostatniego pobytu, mój bardzo dobry kolega, Piotrek zapytał: „A co tak naprawdę zmieniło się w Wielkiej Brytanii od jej wyjścia z Unii Europejskiej”?
Rozmowa z dendrologiem i architektem krajobrazu dr. hab. inż. Ewą Karaś z Katedry Ochrony Środowiska.