Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Newseria Biznes

Lista artykułów:

Nie na każdego okres pandemii działał jednak motywująco. Część z nas odczuwała stres poprzez izolację społeczną, co niestety często wiązało się z podjadaniem, spożyciem większej ilości przekąsek – mowi Aleksandra Nowicka-Jasztal.

Lockdown, lodówka i dodatkowe kilogramy

Jedna trzecia Polaków pozytywnie ocenia zmiany, jakie na przestrzeni ostatniego półtora roku zaszły w ich diecie i nawykach żywieniowych – wynika z badania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku i SW Research. Wielu z nich nabrało zdrowych zwyczajów takich jak dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu czy spożywanie większej ilości owoców i warzyw.

Pneumokoki zwiększają niebezpieczeństwo zaostrzenia chorób współistniejących, szczególnie u osób starszych, a zatem rozregulowują cukrzycę, niewydolność krążenia, zaostrzają POChP, niewydolność nerek i psują cały szereg innych rzeczy w organizmie – wylicza dr Michał Sutkowski.

Pneumokoki, szczepienia i COVID-19

Szczepienia przeciw pneumokokom ratują życie w równym stopniu, co szczepienia przeciw COVID-19 – podkreślają lekarze i wskazują, że powinny się na to zdecydować zwłaszcza osoby po 50. roku życia, z chorobami współistniejącymi i zaburzeniami odporności.

Pandemia zmienia turystykę. Rzadko jeździmy wypoczywać za granicę

Pandemia zmienia turystykę. Rzadko jeździmy wypoczywać za granicę

Największy kryzys w historii turystyki trwa już drugi rok. Jak wynika z danych Światowej Organizacji Turystyki, między styczniem a majem tego roku liczba międzynarodowych podróży turystycznych była o 65 proc. niższa niż w tym samym okresie rok wcześniej i o 85 proc. niższa niż dwa lata temu.

Mniej cudzoziemców przyjeżdża do pracy w Polsce. "Widać, że rąk do pracy brakuje"

Mniej cudzoziemców przyjeżdża do pracy w Polsce. "Widać, że rąk do pracy brakuje"

Ponad 42 proc. cudzoziemców skorzystało z automatycznego przedłużenia pozwolenia na legalny pobyt i pracę, zaoferowanego przez polski rząd w trakcie pandemii koronawirusa. Jednak emigrantów zarobkowych z Europy Wschodniej jest zdecydowanie mniej niż rok temu.

Studiują w Polsce, a pracują za granicą. Nie spieszą się z powrotem do kraju

Studiują w Polsce, a pracują za granicą. Nie spieszą się z powrotem do kraju

Z sezonowych ofert pracy za granicą chętnie korzystają studenci. Wprowadzenie systemu nauczania online zachęciło ich do pozostania za granicą. Według danych agencji pracy OTTO Work Force, aż 71 proc. studentów przedłużyło swój pobyt. Nie spieszą się z powrotem do Polski.

Pracy mniej z powodu pandemii koronawirusa, a podatków więcej

Pracy mniej z powodu pandemii koronawirusa, a podatków więcej

Obostrzenia związane z pandemią COVID-19 dotykają w sposób szczególny tych, którzy wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych. Jakby tego było mało, polskie przepisy podatkowe już stało się dla nich wyjątkowo niekorzystne.

Koronawirus przyspieszy budowanie zielonej Europy. To pomysł na odbudowę gospodarczą po kryzysie
Ekologiczny Dom

Koronawirus przyspieszy budowanie zielonej Europy. To pomysł na odbudowę gospodarczą po kryzysie

Pandemia koronawirusa nie pokrzyżowała planów Unii Europejskiej w zakresie dochodzenia do neutralności klimatycznej. Cele Europejskiego Zielonego Ładu pozostają aktualne, a inwestycje przeznaczone na ich osiąganie mają przyspieszyć wychodzenie państw UE z obecnego kryzysu.

Rekrutacja na studia na kierunkach pielęgniarskich i położniczych zwiększa się od 2015 roku

Pielęgniarki i położne wreszcie będą doceniane? Plan rozwoju zawodów

Rząd chce zachęcać młodych do pielęgniarstwa i położnictwa. Plan rozwoju tych zawodów rozpisany jest do 2030 roku.

Polacy coraz częściej sięgają po wino i piwo, również bezalkoholowe

Pijemy jak Europejczycy. Coraz częściej sięgamy po piwa bezalkoholowe

Polacy coraz częściej sięgają po piwo, również bezalkoholowe, wino i wysokogatunkowe trunki, a udział alkoholi wysokoprocentowych w konsumpcji spadł z ponad 70 proc. do 36 proc.

Samorządy są zmuszone do cięcia wydatków w momencie, kiedy wiele z nich szykuje się do wdrożenia dużych programów rewitalizacji i inwestycji mających na celu poprawę jakości powietrza i stanu infrastruktury komunalnej

Zaciskanie pasa odbije się na jakości życia. Sytuacja finansowa polskich miast znacznie się pogorszyła

Samorządy są zmuszone zmieniać swoją politykę rozwoju. Niektóre inwestycje zostaną wstrzymane albo spowolnione.