Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Aleksandra Hulak z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim wygrała VI Ogólnopolski Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej „Na Strunach Poezji”.
29 listopada na terenie Atrium Felicity odbędzie się giełda płyt i koncert. – Spodziewamy się kilkunastu wytrawnych wystawców, którzy pojawią się z kolekcją około 20.000 płyt – zachęcają organizatorzy.
W sobotę młodzi adepci szycia wraz z rodzeństwem i rodzicami będą mogli spróbować swoich sił w projektowaniu i robieniu maskotek. Z kolorowych tkanin, filcu, tasiemek i guzików powstaną oryginalne przytulanki. Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w rodzinnym warsztacie krawieckim.
Dziś w Ośrodku „Brama Grodzka - Teatr NN” a jutro w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego zaczynają się cykle wykładów poświęconych miastu i jego historii.
Spotkania z opowiadaczami zostały dostrzeżone w ogólnopolskim konkursie, który promuje działania upowszechniające wiedzę o dziedzictwie kulturowym.
Chyba każdy z nas ma w domu fotografie rodzinne przodków. Powiązane są z nimi różne opowieści, zniekształcone przez pamięć i czas. Podczas warsztatów plastycznych na Bernardyńskiej 11 najmłodsi będą mogli uruchomić wspomnienia swoje i bliskich i dodając elementy z własnej wyobraźni stworzyć małe dzieła sztuki.
W środę 4 listopada o godz. 17.00 w Brain Damage Gallery (ul. Królewska 13) spotkanie z Izą Pastuszko, która zaprezentuje projekt Lubelska Agora Modernizmu.
Prypeć (ukr. Prypjat) to opuszczone miasto w obwodzie kijowskim, w północnej Ukrainie przy granicy z Białorusią, zwane również Miastem Widmo. Założone w 1970 r. jako osiedle dla pracowników elektrowni jądrowej w Czarnobylu. 27 kwietnia 1986 r., dzień po katastrofie ewakuowano 50 tysięcy jego mieszkańców.
Pod koniec października 1943 roku, w obozie koncentracyjnym na Majdanku, za V polem więźniowie pracujący całą dobę wykopali trzy rzędy rowów. Każdy rów miał ok. 100 metrów długości, 3 metry szerokości i 2 metry głębokości. Tak Niemcy przygotowywali się do akcji „Erntefest”. Podczas niej wymordowali w obozach na Majdanku, w Poniatowej i Trawnikach około 42 tysięcy Żydów.
Trwają zapisy chętnych, którzy będą startować w czasie Dnia kostki Rubika w Tarasach Zamkowych.