Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Już w styczniu rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów z kilku województw. Kiedy zimowy odpoczynek wypada w województwie lubelskim?
Jeszcze w tym tygodniu do Polski przyjdzie ostra zima. Synoptycy prognozują nie tylko silne opady śniegu, ale również temperaturę aż do -20 st. C.
Już od soboty, 6 stycznia o godzinie 20:00 telewizyjna Dwójka zaprasza widzów na premierowe odcinki piątej edycji talent show z udziałem seniorów. W gronie trenerów nowej serii „The Voice Senior” zobaczymy: Marylę Rodowicz, Alicję Węgorzewską, Tomasza Szczepanika oraz debiutującą w tej roli Halinę Frąckowiak.
17-letnia dziewczyna, 38-letni mężczyzna i starszy pan w wieku 73 lat to ofiary wypadków drogowych, do jakich doszło we wtorek w Lubelskiem.
Na widok radiowozu nagle skręcił w boczną drogę. Ale niewiele mu to dało. Policjanci dogonili forda. Za kierownicą siedział pijany 35-latek. W aucie był też jego 5-letni syn.
Poszukiwany 30-latek, który w Sylwestra zabarykadował się w mieszkaniu przy ul. Dożynkowej w Lublinie i twierdził, że ma granaty, które zdetonuje jeśli policjanci zechcą go zatrzymać, usłyszał dzisiaj zarzuty. Mieszkaniec Lublina, który miał do odsiadki blisko 2 lata, odpowie za zmuszanie groźbą funkcjonariuszy publicznych do zaniechania prawnych czynności służbowych. Dodatkowo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjant ma za sobą 16 lat służby, a jego wierny partner „przepracował” w tej formacji 10 lat. Na emeryturę obaj odeszli tego samego dnia, we wtorek 2 stycznia. St. asp. Andrzeja Majdanika oraz owczarka niemieckiego imieniem Ikolo żegnali koledzy po fachu i przełożeni.
Ponad 14 tysięcy widzów obejrzało w ub. roku w Centrum Kultury Filmowej Stylowy „Kota w butach. Ostatnie życzenie”. Ten film był zamojskim kinie absolutnym hitem. Jakie jeszcze znalazły się wśród najchętniej oglądanych?
To miał być miły rodzinny pobyt w górach. Ale okazało się, że komfortowy domek w Zakopanem, który dla siebie i rodziny wynajęła mieszkanka Hrubieszowa, w ogóle nie istnieje. Kobiecie pozostało wielkie rozczarowanie i strata przeszło 3 tys. zł, które wpłaciła oszustowi jako zaliczkę. Identycznie oszukana została też mieszkanka Świdnika.
W ciągu 365 dni minionego roku zamojscy strażacy podjęli aż 1655 interwencji. Czyli każdego dnia, statystycznie ponad 4,5. W tym czasie wyjeżdżali do 317 pożarów w całym powiecie.