Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Oprac. Red

Lista artykułów:

Premiera oratorium „Dla ocalałych dom" (zdjęcia)
galeria

Premiera oratorium „Dla ocalałych dom" (zdjęcia)

Niedzielny koncert „Wspólnota i miłość w sercu Sławina” w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie był już szóstą edycją tego wydarzenia. Zgromadzeni goście usłyszeli premierowe wykonanie Oratorium „Dla ocalałych dom” w wykonaniu Piotra Selima, Chórów Programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska oraz gości.

Sprawcy rozboju na Starym Mieście zatrzymani

Sprawcy rozboju na Starym Mieście zatrzymani

Wspólna popijawa dla 38-latka z nowo poznanymi kompanami nie zakończyła się dla niego miło. Mężczyzna został zaatakowany i okradziony. Napastnicy, zabrali mu portfel z dokumentami i blisko 2500 złotych. Sprawcy napadu, do którego doszło w sobotnie przedpołudnie na Starym Mieście przy u. Szambelańskiej nie cieszyli się jednak zbyt długo z łupów.

4. Lubliner Festival. Zwiedzali z prof. Andrzejem Trzcińskim stary cmentarz żydowski
Zdjęcia
galeria

4. Lubliner Festival. Zwiedzali z prof. Andrzejem Trzcińskim stary cmentarz żydowski

Stary cmentarz żydowski na Kalinowszczyźnie jest miejscem regularnie odwiedzanym przez religijnych Żydów z całego świata. Znajdują się tu ohel cadyka Jakuba Izaaka Horowitza zwanego Widzącym z Lublina, grób znanego talmudysty Szaloma Szachny i sławnego kablisty Salomona ben Jechiela Lurii zwanego Maharszalem. O tych i wielu innych postaciach podczas piątkowego spaceru, odbywającego się w ramach 4. Lubliner Festivalu – Festiwalu Kultury Żydowskiej opowiedział uczestnikom prof. Andrzej Trzciński.

Archiwalne zdjęcia Lublina z lat 1939-1941
FOTO
galeria

Archiwalne zdjęcia Lublina z lat 1939-1941

Trzynaście lat temu do Lublina trafiły unikalne zdjęcia miasta z czasów niemieckiej okupacji. – Część z nich to prawdziwe perły – oceniali specjaliści. – Dzięki nim będziemy mogli lepiej poznać historię wojennego Lublina.

Wielofunkcyjny fragment miasta 15-minutowego w Lublinie. Dzielnica Helenów, autor inż. arch. Władysław Dubyk

Studenci z Lublina wymyślili nowe miejsca. Jak się będzie w nich żyło?

Zaczyna się coroczna wystawa prac dyplomowych obronionych w poprzedzającym roku na kierunku Architektura Politechniki Lubelskiej. Poznamy też laureatów branżowych konkursów.

Międzynarodowy Dzień Teatru 2023. Medale i nagrody dla lubelskich artystów. Lista
galeria

Międzynarodowy Dzień Teatru 2023. Medale i nagrody dla lubelskich artystów. Lista

W Teatrze Starym obchodzono Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji artyści zostali odznaczeni Medalami Prezydenta Miasta Lublin i Medalami „Zasłużony dla Miasta Lublin”. Również Zarząd Województwa Lubelskiego uhonorował osoby najbardziej zasłużone w działaniach kulturalnych. Były też nagrody okolicznościowe, dyplomy i nagrody specjalne.

Kazimierz Goebel był rektorem UMCS w latach 1993-1999

Zmarł prof. Kazimierz Goebel, były rektor UMCS. Miał 82 lata

W czwartek zmarł prof. dr hab. Kazimierz Goebel, rektor UMCS w latach 1993-1999 - poinformował dziś Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zdjęcie ilustracyjne

Od nowego roku zmiany w umowach o dzieło. Trzeba je będzie rejestrować

Od nowego roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować ZUS. Będą one rejestrowane, ale nadal nie opłaca się od nich składek.

Wyprawka szkolna 2020. Koszt to przynajmniej 300 złotych

Wyprawka szkolna 2020. Koszt to przynajmniej 300 złotych

W tym roku rodzice na wyprawkę szkolną dla jednego dziecka planują wydać średnio 330 złotych wyliczają jedni analitycy. Inni podają deklarowane w ankietach kwoty: od 301 do 500 a nawet 1500 złotych. Połowa wykorzysta na ten cel bieżące dochody.

Zdjęcie ilustracyjne

Dokąd Polakowi wystarczy paliwa? Tankujesz do pełna, a przejedziesz mało

3,5 razy częściej ginie człowiek na drodze w Polsce niż w Szwajcarii. Polacy jeżdżą blisko 14-letnimi samochodami. Za swoje dzienne zarobki Polak przejedzie około 750 km. Szwajcar tymczasem dotrze na sam kraniec Europy, pokonując ponad 3400 km.