Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Większość populacji może wytwarzać przeciwciała neutralizujące przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, także w ciężkich przypadkach COVID-19 - wynika z badania opublikowanego na łamach PLOS Pathogens.
Szczepionki przeciwko COVID-19 są bezpieczne dla osób z chorobami współistniejącymi, takimi jak cukrzyca, nowotwór czy choroby sercowo-naczyniowe – zapewnia mikrobiolog dr Marek Bartoszewicz z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Decydujące znaczenie ma jednak aktualny stan zdrowia, który bada lekarz.
Od 12 lutego kina, teatry, filharmonie i opery otwierają się dla publiczności w rygorze sanitarnym. Działalność tych instytucji zostaje przywrócona warunkowo do 28 lutego.
Hotele będą mogły udostępnić gościom nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie, uruchomione będą też m.in. stoki narciarskie i kasyna - przewiduje projekt rozporządzenia. Wszystkie te obiekty będą mogły działać już dziś od północy.
Niemal połowa Polaków uważa, że rząd Mateusza Morawieckiego nie panuje nad epidemią koronawirusa w Polsce - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Z kolei prawie 40 proc. badanych źle ocenia skuteczność wprowadzonych w naszym kraju obostrzeń epidemicznych.
Aby skutecznie zapobiegać epidemiom kolejnych fake newsów, warto znać profil osób na fake newsy najbardziej podatnych. A wtedy skuteczniej dobierać narzędzia powstrzymujące rozchodzenie się nieprawdziwych informacji - uważają naukowcy z projektu #Cyber_odporność.
Szef ARM mówi, że szczepionki dla nauczycieli będą zabezpieczone. Tymczasem wychowawcy w żłobkach napotkali problemy w zgłaszaniu się na szczepienia.
Na obecnym etapie walki z pandemią nie rozważamy zmian w tym zakresie ze względów epidemicznych - przekazały PAP resorty kultury, dziedzictwa narodowego oraz sportu w odpowiedzi na pytanie, czy wobec luzowania niektórych obostrzeń epidemicznych możliwy jest powrót kibiców na stadiony piłkarskie.
Chyba można to coraz odważniej powiedzieć: wchodzimy w taki okres, gdzie pandemia w Polsce znajduje się pod kontrolą - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Podał, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u blisko 6,8 tys. osób.
Pogodowe parametry - takie jak temperatura, wilgotność czy prędkość wiatru - pomagają przewidzieć ataki epidemii. Kiedy zrobi się cieplej i mniej wilgotno, zachorowań powinno być mniej - twierdzą naukowcy.