Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rolnicy z „Solidarności” mają dość polityki uległości wobec Ukrainy i zapowiadają blokadę wszystkich przejść granicznych z tym krajem oraz autostrad i ekspresówek. W Lubelskiem będą blokowane przejścia w Dorohusku i Hrebennym oraz drogi ekspresowe. Protest zaczynie się 9 lutego o godzinie 10.
Spora część jezdni w Lublinie przypomina szwajcarski ser - czasami dziur jest więcej, niż równej nawierzchni. Kierowcy pomstują na Ratusz za przecięte opony i pokrzywione felgi, drogowcy łatają, a za pasem wybory samorządowe. – Lublin jeszcze nigdy nie był tak dziurawy – twierdzą kierowcy.
Europa już jest opleciona siecią 500 tysięcy punktów ładowania pojazdów elektrycznych, podczas gdy prognozy dla wodoru mówią o 700-800 stacjach na Starym Kontynencie do 2030 roku. Dziś jest takich stacji nieco ponad 100 – Rozmowa z prof. dr. hab. inż. Mirosławem Wendekerem, kierownikiem Katedry Termodynamiki, Mechaniki Płynów i Napędów Lotniczych w Politechnice Lubelskiej
W czerwcu w Lublinie zacznie działać jedna z pierwszych stacji tankowania zielonym wodorem. Po ulicach miasta już od kilku miesięcy jeździ autobus wodorowy MPK Lublin, niebawem takie pojazdy zaczną kursować także w Świdniku. Blisko siebie, w Lublinie i Świdniku, działają dwie fabryki autobusów H2. Nasz region jest liderem w procesie implementacji do codziennego życia napędów wodorowych
Angielska pogoda nie powstrzymała rolników przez wyjechaniem na drogi. W 11 lokalizacjach pojawiły się ciągniki rolnicze z polskimi flagami. Farmerzy protestowali przeciwko bezcłowemu importowi zboża z Ukrainy, „Europejskiemu Zielonemu Ładowi” oraz polityce rządu wobec rolników.
Trwa batalia o powstanie Zakładu Odzysku Energii, w skrócie ZOE, w Kraśniku. Teraz w tej sprawie wypowie się Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie. W tle są wielkie pieniądze, walka zdrowie, ale też potencjalnie tańsze ogrzewanie mieszkań w Kraśniku
Każdy sposób jest dobry, aby szybko zarobić na przemycie przez wschodnia granicę Polski i UE. Celnicy, pogranicznicy i służby skarbowe z naszego regionu nie narzekają na brak zajęcia. Przemytnicy co raz popisują się „pomysłowością” w konstruowaniu nowych rodzajów skrytek czy szmuglowaniu rzeczy z pozoru nie do sprzedania.
20 supernowych fotoradarów już działa przy lubelskich drogach. Urządzenia Mesta Fusion RN i MultaRadar CD funkcjonują w nowych lokalizacjach. 1 jest w procesie legalizacji. Jest to efekt realizacji projektu rozbudowy i modernizacji systemu CANARD.
Mieszkańcy ulicy Wapiennej mają dość życia w błocie i ciągłych kłopotów z wywożeniem szamba. Dziś, w środę, na „dzielnię” zaprosili Artura Szymczyka, wiceprezydenta Lublina, aby porozmawiać o tych problemach. – Na początek Wapienna otrzyma nową nawierzchnię – obiecał Artur Szymczyk.
O stosunkach polsko-ukraińskich rozmawiamy z profesorem dr. hab. Walentym Balukiem, dyrektorem Centrum Europy Wschodniej, profesorem zwyczajnym w Katedrze Bezpieczeństwa Międzynarodowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych UMCS.