Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wojciech Sieradzki jest zirytowany sytuacją przy Rondzie im. NSZZ Solidarność w swoim rodzinnym mieście. Chodzi o banery wyborcze, które zawisły na szarych barierkach przy chodniku wokół ronda. Pan Wojciech zaczął działać, ale zderzył się ze ścianą urzędniczej niemocy
Ogromne drzewo opiera się o dach pałacu Sonnenbergów w Kijanach. Wokół piętrzą się kępy samosiejek, a wybite szyby w oknach dopełniają obrazu dewastacji tego pięknego obiektu. Kilka dni temu pałac został odkupiony przez Starostowo Powiatowe w Łęcznej.
Osoby dotknięte niepełnosprawnością, mogą bez barier korzystać z usług i leczenia szpitala w Łęcznej. Właśnie wdrożono w życie projekt pn. Dostępność Plus dla Zdrowia. Niewidom i słabowidzący otrzymują dokumenty w brajlu, dla chorych z dużym ryzykiem np. upadku są elektroniczne opaski i osobiści asystenci.
Rolnicy mieli dobre oko, dostrzegając ukraińskie wagony bez plomb tranzytowych stojące na bocznicy kolejowej w Chełmie. Słusznie mogli podejrzewać, że do Polski wciąż wjeżdża zboże z pominięciem embarga.
Dawtona uruchomiła w Milejowie kosmiczna linię produkcji przecieru pomidorowego. Na dobę przetwarzanych może być nawet 2500 ton pomidorów, rocznie aż 80 tys. ton, czyli 1/3 krajowej produkcji tego warzywa.
– Bez mojej zgody zawisł baner z wiceministrem Arturem Soboniem na ogrodzeniu mojej posesji. W biurze poselskim wiceministra umyli ręce i poradzili mi, żeby baner zdjąć w asyście policji – mówi nasza czytelniczka z Kraśnika. Nie było potrzeby interwencji mundurowych. Po interwencji Dziennika baner zdjęto.
Embargo na ukraińskie zboża i produkty pochodne to fikcja – twierdzi Wiesław Gryń, wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego. – Wczoraj byłem w Chełmie, na rampie Brzeskiej, pociągi jak jechały, tak jadą. Na wagonach nie zauważyłem plomb przewozowych – mówi Wiesław Gryń.
Kurs redukujący punkty karne kosztuje 950 złotych (wcześniej było to 350 zł). Pierwsze w Lublinie już w najbliższą środę, w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Kierowcy z punktami już zarezerwowali kilka najbliższych terminów. Kursy wróciły po roku przerwy.
Od jutra, 17 września znika drakoński przepis dotyczący punktów karnych za wykroczenia drogowe. Od niedzieli punkty będą się automatycznie kasować po roku, a nie jak obecnie, po dwóch latach, od daty opłacenia mandatu. Dotyczy to wykroczeń, które kierowcy popełnią ale od niedzieli 17 września. Punkty „złapane” dziś, 16 września, pozostaną na koncie kierowcy przez dwa lata. Wracają też kursy redukujące punkty. Bedzie drogo, ale jest to furtka na zmniejszenie karnych „oczek”, nawet tych zdobytych przed 17 września br.
Za oknami gabinetu dyrektora szpitala w Łęcznej, piętrzy się wielka góra ziemi. Trwa kolejna rozbudowa. Aż trudno sobie wyobrazić, że tylko 23 lata upłynęło od wmurowania kamienia węgielnego pod budowę tej placówki – ROZMOWA z dr. n. med. Krzysztofem Bojarskim, dyrektorem szpitala w Łęcznej