Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
12 grudnia na łamach prestiżowego „The Huffington Post” Fabio Parasecoli napisał o Agnieszce Filiks, szefowej restauracji Siwy Dym w Celejowie. - Dowiedziałem się, jak zrobić zupę pokrzywową, forszmak (zupę z kiełbasy, szynki, boczku i ogórków), a także pyszne pierogi lubelskie, nadziewane kaszą, świeżym serem i miętą - relacjonuje Parasecoli.
Do Wigilii i świąt już tylko dwa tygodnie. Najwyższy czas, żeby zakisić buraki na barszcz z uszkami, zamarynować mięso na wędlinę, zrobić ciasto na staropolski piernik, ugotować bigos i zamrozić czy naszykować wiejską kiełbasę.
Warto na początku grudnia potrenować ze śledziami w kuchni. Po to, żeby te, które wyszły najlepiej postawić na wigilijnym stole. Tym bardziej, że grudniowe śledzie są wyjątkowo smaczne.
Trzy pytania do Karoliny Rozwód, która pokieruje Teatrem Andersena w Lublinie do czasu wyboru nowego dyrektora.
6 stycznia w Teatrze Starym premiera sztuki Mateusza Pakuły „Wieloryb. The Globe”. Wielkiego płetwala wyrzuconego na brzeg oceanu zagra Krzysztof Globisz. Znakomity aktor wraca na scenę po udarze mózgu. Sprzedaż biletów na styczniowe spektakle rusza dziś
Flaki i forszmak w przystawkach. Kociołek myśliwski i żurek w zupach. Gulasz i bigos na drugie. Na jesienne dni wybraliśmy 8 energetycznych dań z regionalnej kuchni
W piątek, 11 listopada, w najlepszych restauracjach Lublina i regionu wystartowała akcja Gęsina na św. Marcina. W tym roku szefowie kuchni w całej Polsce podają potrawy z mięsa gęsi rasy biłgorajskiej.
To bardzo eleganckie, szybkie, składne przedstawienie. Dobrze zbudowane, jak butelka dobrego wina, które jest radosne. Aktorzy dają radę. W ślad za grą aktorską idzie świetna scenografia i energetyczna muzyka.
Warszawa pyta: gdzie u was można pojechać na dobre pierogi? Najlepiej ruskie. Ale każde inne też. Odpowiadamy: oto 10 najciekawszych restauracji, gdzie warto wpaść na pierogi. Turystyka kulinarna ma się w Polsce coraz lepiej. Warszawa zaczyna łakomym okiem spoglądać na nasze restauracje. Te w Lublinie i regionie. O to, gdzie przyjechać do nas na dobre pierogi zapytał mnie ostatnio Igor Dzierżanowski, pionier sztuki ulicznej oraz polskiej reklamy internetowej, organizator, animator i juror polskich i międzynarodowych imprez związanych z twórczością niezależną. Okazją do spotkania była wspólna praca w kapitule konkursu Ambasadorzy Wschodu. A okazją do rozmowy: wspólne posiłki w Pałacu Cieleśnica, gdzie w restauracji pielęgnuje się najpiękniejsze tradycje podlaskiej kuchni. Oto nasz subiektywny wybór 10 miejsc, gdzie warto pojechać na pierogi.
Co jest najważniejsze w rosole? Wiejska kura. Po kurze najważniejsza jest cebula przypalona nad ogniem. Reszta to włoszczyzna. Najlepiej dwie. Nadadzą rosołowi witaminową esencję.