Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Kasperska

Podpis:

Agnieszka Kasperska, ask

Adres e-mail:

agnieszka.kasperska@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

81 46 26 813

Lista artykułów:

Lublin - kolejka do bankomatu

Kolejki i bojkot. Tak wojna wpłynęła na polski handel

Najpierw kolejki do stacji benzynowych i bankomatów, potem puste półki z podpaskami, a na koniec wycofywanie się kolejnych sieci sklepów ze sprzedaży produktów wyprodukowanych w Rosji i w Białorusi – tak pierwszy tydzień wojny wpłynął na polski handel.

Zawsze starałem się, żeby parafia była rodziną, ale tak naprawdę to stało się chyba dopiero teraz – przyznaje proboszcz ks. Arkadiusz Paśnik

Lublin. Kiedy ksiądz dowiedział się o wojnie złapał młotek, a siostra miotłę

Są dwie opcje: można załamać ręce albo zakasać rękawy – powiedział ksiądz Arkadiusz Paśnik na wiadomość o wojnie. Te słowa podchwycili parafianie i ruszyła lawina pomocy.

– U nas pośrednio pomagają nasi klienci. Oni kupują nasze wyroby a my możemy pomagać – tłumaczy lubelska Piekarnia Kuźmiuk

Piekarnia w Lublinie rozdaje pieczywo uchodźcom. Przedsiębiorcy pomagają, jak tylko mogą

Jest czas zarabiania i czas niesienia pomocy. Przedsiębiorcy nie myślą już o wysokich rachunkach za media czy problemach z Polskim Ładem. Teraz ważna jest tylko pomoc uchodźcom.

Ukraińskie dzieci z pierwszą wizytą w swojej nowej szkole
Pierwsza strona Dziennika
galeria

Ukraińskie rodziny z 14 dziećmi znalazły bezpieczny dom. Już przywitano ich w szkole

Wystarczył jeden tekst, jedno zdjęcie, jeden dzień i dziesiątki ludzi o wielkich sercach, żeby rodziny z 14 dzieci znalazły bezpieczny dom. – Polacy, ja nie wiem, czym my sobie zasłużyliśmy na takie dobro od was – mówi Natalia, mama trójki dzieci.

Przejście graniczne w Hrebennem (25 lutego)

Uchodźcy z Hrebennego. Pomoc bywa czasami trudna

Dwie kilkuletnie Ukrainki, które ze swoimi mamami uciekły przed wojną, ładnie się uśmiechając, lepią z plasteliny dziwne stwory. Kobieta, chyba po 50-tce, miesza coś w dużym garnku, a siedzące u jej nóg dzieci obierają ziemniaki. To tylko dwa z dziesiątków zdjęć, jakie można znaleźć na Facebooku. W ten sposób mieszkańcy Lubelskiego pokazują, że warto pomagać uchodźcom. Pomagać trzeba, ale pomoc czasami bywa bardzo trudna.

To do nich trafiają zupy z lubelskiej restauracji. Ale zaraz skończą się pieniądze na mieszkanie
galeria

To do nich trafiają zupy z lubelskiej restauracji. Ale zaraz skończą się pieniądze na mieszkanie

Kilkanaścioro dzieci i kończące się pieniądze na wynajem pokoi. To tylko jedna z historii Ukraińców, którzy uciekli do Polski przed wojną. W weekend mieszkańcy regionu ruszyli z ogromnym wsparciem. Potrzeby są jednak dużo większe.

Na pierwszym miejscu wśród lubelskich szkół (z 75,6 punktami na 100 możliwych) znalazła się Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi

Prywatne podstawówki na czele rankingu szkół w Lublinie

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego i Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sebastiana Fabiana Klonowica to trzy najlepsze podstawówki w Lublinie – wynika z ogólnopolskiego rankingu podstawówek portalu WaszaEdukacja.pl

Przejście graniczne w Hrebennem

Hotel w centrum Lublina pomaga Ukraińcom. "Uchodźcy przychodzą nocą"

Biedę widać na pierwszy rzut oka. Ma dorobek życia spakowany w dwie foliówki i kilka dolarów w wyciągniętej ręce. Pyta, na ile dni w hotelu to wystarczy. Nie wystarczy nawet na dobę.

Anastazja to jedna z najmłodszych uchodźczyń, która przekroczyła wczoraj granicę w Hrebennem
Reportaż z granicy
galeria

Przed wojną uciekli na Lubelszczyznę. "Najważniejsze są dzieci"

Ola zabrała najmłodsze dzieci i pojechała nie wiedząc gdzie, byle dalej od wojny, bo dzieci są najważniejsze. Olena płacząc przyznaje, że pierwszy raz w życiu nie wie, co robić. Straciła pracę i być może dom, ale ocaliła siebie i dzieci. Dzisiejsza historia Ukrainy to historia silnych kobiet i walecznych mężczyzn.

Egzamin ósmoklasisty trwać będzie w dniach 24-26 maja

To już ostatni weekend przed powrotem do szkolnych ławek

Wszystko wskazuje na to, że aż do wakacji uczniowie będą uczyć się stacjonarnie. Ale z powodu egzaminów i rekolekcji będzie trochę przerw w nauce.