Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lubelska bibliotekarka wygrała stypendium o wartości 5 tys. złotych. Została wyróżniona w konkursie, w którym nominowane są najlepsze bibliotekarki z całej Polski. Prestiżowa Nagroda im. Olgi Rok jest wręczana podczas Kongresu Bibliotek Publicznych, w tym roku wydarzenie odbyło się w Łodzi
Rozmowa z Eweliną Miturą i Łukaszem Szymczykiem, laureatami plebiscytu Dziennika Wschodniego „Ślub Roku”.
Pierwsze miejsce w plebiscycie „Ślub roku” zajęli Ewelina i Łukasz. Zwycięzcy otrzymali nagrody o łącznej wartości 10 tysięcy złotych.
Będzie można skosztować potraw z ryb słodkowodnych przygotowanych przez restauracje, gospodarstwa rybackie czy Koła Gospodyń Wiejskich. W niedzielę Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich k. Lublina odbędą się 16. Ogólnopolskie Dożynki Rybackie.
Za nami pierwszy dzień Targów Ślubnych ONA&ON. Narzeczeni mają dwa dni, aby na Targach Lublin wybrać między innymi suknię ślubną, garnitur, obrączki, tort, dekoracje kwiatowe czy zaproszenia. Swoje oferty przedstawia im ok. 125 firm.
Sklepy w galerii Plaza wcale nie pękały dzisiaj w szwach. Zdecydowana większość odwiedzających przyszła do galerii z konkretnym celem zakupów i nie daje się skusić na promocję. Obniżki cen przyciągnęły głównie tych, którzy chcą kupić mikołajkowe prezenty. Choć niektórzy specjalnie uczynili piątek dniem wolnym od pracy, żeby spędzić go, buszując po sklepach.
Na co uważać w czarny piątek, gdy mnóstwo sklepów kusi obniżkami cen? – Na swój portfel – radzi lubelski rzecznik konsumentów i przypomina, że regularne wyprzedaże ruszają zwykle po świętach. Jak uniknąć handlowych pułapek?
Wokół medycznej marihuany panuje wiele mitów np. taki, że uzależnia. O konopiach wiemy mało – choć używane są na świecie od tysiącleci. W Polsce nie tylko nimi leczono, również produkowano z nich papier i materiały budowlane czy spożywano w postaci oleju.
Zagazowywanie norek, rażenie lisów prądem czy obdzieranie ze skóry – to tylko niektóre "grzechy" przemysłu futrzarskiego. W środę na placu Litewskim aktywiści Fundacji Viva! pokazywali zdjęcia cierpiących zwierząt oraz warunków panujących na fermach.
Polacy oddychają najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej. Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego Towarzystwo dla Natury i Człowieka rozpoczyna kampanię uświadamiającą ten problem