Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Po latach doniesień o tym, że Polacy chcą kupować mieszkania o coraz mniejszym metrażu, pojawiają się informacje o poszukiwaniu większych nieruchomości. Tak samo jak w przypadku boomu na działki rekreacyjne, tak i szukanie większych mieszkań, można łączyć z koronawirusem – uważają specjaliści.
Popyt na kredyty mieszkaniowe rośnie z w dwucyfrowym tempie. Dzieje się tak nie tylko za sprawą większej liczby chętnych, ale też tego, że coraz więcej pożyczamy na domy i mieszkania. Wszystko przez coraz lepszą sytuację finansową polskich rodzin.
Kto miał w ubiegłym roku mieszkanie na wynajem, może się cieszyć z zysku na poziomie około 16 proc. - wynika z szacunków HRE Investments. To 10 razy więcej niż daje przeciętna roczna lokata bankowa.
Prawie 63 miliardy złotych – na taką kwotę Polacy zaciągnęli kredyty na zakup mieszkań w 2019 roku. To najwyższy wynik w historii. W ostatnich latach zadłużamy się jednak dość zachowawczo – dysponując coraz wyższym wkładem własnym.
Grzyby-pleśnie na ścianie czy suficie pojawiają się w te miesiące, kiedy rzadziej otwieramy okna, utrudniając tym samym wymianę powietrza w domu. Tymczasem ich obecność to zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Podpowiadamy, jak zapewnić swojej rodzinie zdrowy mikroklimat.
Oprocentowanie lokat spada, a inflacja przyspiesza. Coraz więcej inwestorów przyjaznym okiem spoglądają więc na rynek mieszkaniowy. Tylko w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku w największych miastach kupiono ponad 7 tysięcy mieszkań deweloperskich.
Osoby planujące zakup mieszkania są w coraz trudniejszej sytuacji. Ceny nieruchomości w dalszym ciągu idą w górę. W niektórych miastach na przestrzeni roku podwyżki przekroczyły 20 procent.
W 2019 roku budowaliśmy mniejsze domy, na mniejszych działkach niż w poprzednich latach. Zwykle były to budynki parterowe, niepodpiwniczone, z garażem.
Mieszkań w Polsce buduje się najwięcej od kilkudziesięciu lat – wynika z najnowszych danych GUS. Mimo to ceny mieszkań rosną, co sugeruje m.in., że potrzeby mieszkaniowe wciąż są niezaspokojone.
Mieszkania w starych betonowych blokach sprzedają się jak ciepłe bułeczki – oceniają pośrednicy. W największych miastach takich ofert jednak brakuje. Wszystko przez przystępną cenę, dobrą lokalizację i rozwiniętą infrastrukturę.