Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Niedzielny koncert „Wspólnota i miłość w sercu Sławina” w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie był już szóstą edycją tego wydarzenia. Zgromadzeni goście usłyszeli premierowe wykonanie Oratorium „Dla ocalałych dom” w wykonaniu Piotra Selima, Chórów Programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska oraz gości.
Wspólna popijawa dla 38-latka z nowo poznanymi kompanami nie zakończyła się dla niego miło. Mężczyzna został zaatakowany i okradziony. Napastnicy, zabrali mu portfel z dokumentami i blisko 2500 złotych. Sprawcy napadu, do którego doszło w sobotnie przedpołudnie na Starym Mieście przy u. Szambelańskiej nie cieszyli się jednak zbyt długo z łupów.
Stary cmentarz żydowski na Kalinowszczyźnie jest miejscem regularnie odwiedzanym przez religijnych Żydów z całego świata. Znajdują się tu ohel cadyka Jakuba Izaaka Horowitza zwanego Widzącym z Lublina, grób znanego talmudysty Szaloma Szachny i sławnego kablisty Salomona ben Jechiela Lurii zwanego Maharszalem. O tych i wielu innych postaciach podczas piątkowego spaceru, odbywającego się w ramach 4. Lubliner Festivalu – Festiwalu Kultury Żydowskiej opowiedział uczestnikom prof. Andrzej Trzciński.
Trzynaście lat temu do Lublina trafiły unikalne zdjęcia miasta z czasów niemieckiej okupacji. – Część z nich to prawdziwe perły – oceniali specjaliści. – Dzięki nim będziemy mogli lepiej poznać historię wojennego Lublina.
Zaczyna się coroczna wystawa prac dyplomowych obronionych w poprzedzającym roku na kierunku Architektura Politechniki Lubelskiej. Poznamy też laureatów branżowych konkursów.
W Teatrze Starym obchodzono Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji artyści zostali odznaczeni Medalami Prezydenta Miasta Lublin i Medalami „Zasłużony dla Miasta Lublin”. Również Zarząd Województwa Lubelskiego uhonorował osoby najbardziej zasłużone w działaniach kulturalnych. Były też nagrody okolicznościowe, dyplomy i nagrody specjalne.
W czwartek zmarł prof. dr hab. Kazimierz Goebel, rektor UMCS w latach 1993-1999 - poinformował dziś Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Od nowego roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować ZUS. Będą one rejestrowane, ale nadal nie opłaca się od nich składek.
W tym roku rodzice na wyprawkę szkolną dla jednego dziecka planują wydać średnio 330 złotych wyliczają jedni analitycy. Inni podają deklarowane w ankietach kwoty: od 301 do 500 a nawet 1500 złotych. Połowa wykorzysta na ten cel bieżące dochody.
3,5 razy częściej ginie człowiek na drodze w Polsce niż w Szwajcarii. Polacy jeżdżą blisko 14-letnimi samochodami. Za swoje dzienne zarobki Polak przejedzie około 750 km. Szwajcar tymczasem dotrze na sam kraniec Europy, pokonując ponad 3400 km.