Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Obwodnica Szczebrzeszyna ma powstać do 2029 roku. Właśnie podpisano umowę na wykonanie m.in. studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego inwestycji.
Kilkanaście miejscowości w województwie lubelskim odwiedzą w tym tygodniu pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będą pomagać rodzicom w składaniu elektronicznych wniosków o 300+ na wyprawki szkolne.
„4 zmarłych, wasza wina”. Ktoś umieścił taki napis na murze terenu dowództwa Wielonarodowej Brygady przy ulicy Radziszewskiego w Lublinie. Z maila, jaki otrzymaliśmy wynika, że był to protest przeciwko sytuacji uchodźców na granicy, który miał na celu m.in. „upamiętnienie ofiar polskiego rządu”.
Mieszkaniec powiatu opolskiego jest zbulwersowany technologią przebudowy drogi powiatowej Chodel – Ratoszyn. Nie wie dlaczego drogowcy pozostawili kilkudziesięciometrową przerwę pomiędzy odnowionymi fragmentami drogi. Urzędnicy Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim nie widzą w tym jednak nic dziwnego.
Ulewne deszcze nie pomagają leśnikom w uprzątnięciu wiatrołomów i otwarciu Starego Gaju oraz lasu w Dębówce. Zakaz wstępu obowiązuje do 19 września.
Po raz siódmy Gmina Opole Lubelskie przeprowadzi program darmowych szczepień przeciw grypie dla seniorów, którzy ukończyli 65. rok życia. Na realizację tego pomysłu gmina co roku zwiększa środki.
Z Ciechanek (gmina Puchaczów) wywieziono eternit składowany na terenie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. O sprawie pisaliśmy wczoraj.
Dofinansowanie w wysokości 10 milionów złotych pomogło w istotny sposób wyremontować spore odcinki czterech ważnych dróg wojewódzkich. Bezzwrotne wsparcie pochodziło z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Trzy kolejne osoby zamordowane w Lubelskiem przez ubeków w latach 40-tych minionego wieku zostały zidentyfikowane. Tożsamość odzyskał Tadeusz Kwieciński z podlubelskiego Stasina, Zygmunt Libera z Wólki Nowej w powiecie lubartowskim oraz Stefan Wojciechowski z Janowa Lubelskiego.