Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Smyczki niczym brzytwy - tak w krótkich słowach można by określić piątkowy występ łotewskiego trio Melo-M w ramach festiwalu Dźwięki Słów trwającego w Lublinie.
Od 16 lipca trwa Festiwal „Śladami Singera”. Dotychczas artyści odwiedzili Kraśnik, Janów Lubelski, Kock, a także Bychawę, gdzie mogliśmy podziwiać spektakl zatytułowany „Przyjaciele Sztukmistrza”. Przedstawienie to cyrkowo-teatralna luźna adaptacja opowiadań Izaaka Singera. Mnóstwo w niej popisów akrobatycznych i żonglerskiego kunsztu, a także głębokich przemyśleń noblisty.
– Trafiliśmy tu w ubiegłym roku przez przypadek – przyznaje pan Rafał, wypoczywający nad jeziorem Krasne. Turyści cenią w tym miejscu m.in. spokój. Polecają rodzinom z dziećmi.
– Kusiło mnie od dawna. Słyszałem wiele dobrego, jednak zawsze jeździłem nad Rotcze. Teraz nadarzyła się okazja, znajomi zaprosili nas na swoją działkę. Bardzo mi się tu podoba – zachwala pan Marek z Lublina, który pierwszy raz odwiedził jezioro Zagłębocze. – Widziałem ceny, to chyba już norma – dodaje bez entuzjazmu.
Na terenie PZL Świdnik odbyły się rocznicowe obchody protestu robotników w 1980 roku. Zaczęło to Lubelski Lipiec.
Niedziela w Lublinie nigdy nie jest nudna. Na pewno nie latem, kiedy działa Centralny Plac Zabaw. To specjalny projekt, który już się wpisał w kalendarz letnich atrakcji. Plac działa Centrum Kultury w Lublinie i właśnie tam można całą rodziną przyjść z niedziele. W tym roku jednak CPZ wkracza też do Domu Kultury Kalinowszczyzna i Domu Kultury Przyjaźni.
To już pewne. Rekord Polski należy do Stężycy i jej mieszkańców. Udało im się zgromadzić największą liczbę osób, które układały bukiety z kwiatów.
Obchody upamiętniające działalność 24. Pułku Ułanów odbyły się w weekend w Kraśniku.
W Karczmiskach (pow. opolski) zostały uroczyście przedstawione drezyny rowerowe Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. Samorządowcy z pow. opolskiego i puławskiego, posłowie, przedstawiciele rządu oraz zgromadzeni goście, po oficjalnej części spotkania, mogli przejechać się po trasie i wypróbować nową atrakcję
Coś dla młodszych i dla starszych, czyli rockowe granie, występy teatralne i potańcówki w plenerze. Mieszkańcy Świdnika bawią się dzisiaj na Świdnickiej Nocy Kultury